Mailové služby pro alias

Vyřešeno216 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

mám pod jedním hostingem navázané aliasy a sdílený FTP a databázový prostor. Pro jednu z mých domén, která je vedená jako alias, bych potřeboval vytvořit vlastní emailové adresy, tj. ve stylu novaadresa@aliasdomena.cz. Je něco takového možné, či musím zřídit nový hosting? Pokud ano, lze zřídit multihosting u wedosu (to znamená navýšit můj současný hosting který je NoLimit, na něco, co by mi umožňovalo mailové služby s více doménami) a případně jak je to s migrací obsahu?

Předem moc díky za odpověď.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 1. 6. 2023
0
100.06K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

aliasové domény sdílejí schránky s hlavní doménou. Máte-li tedy na webhostingu doménu hlavni.tld a alias alias.tld, schránka info je společná pro info@hlavni.tld a info@alias.tld. Pošta přijde na každou z adres, a pomocí webmailových identit (návod zde) můžete z libovolné adresy poštu odesílat.

Problém nastává až v okamžiku, kdy chcete stejnojmenné schránky úplně oddělit. To bohužel nelze řešit jinak než vlastním webhostingem. Pokud z žádné domény neposíláte moc e-mailů, můžete zkusit variantu LowCost. Současné maily můžete mezi hostingy přemigrovat pomocí automatického nástroje. Podobný nástroj funguje i pro weby.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 1. 6. 2023
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.