Migace dat z Drupalu na WordPress

Vyřešeno344 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, řeším následující problém. Chci webhosting pro doménu http://vcelari-zo-vyskov.cz/ migrovat ze stařičkého drupalu na wordpress. Je tam pár stránek, tak že obsah vykopíruji ručně. Jde mi o to, zda je možné aby na webhostingu exsitovaly dva hostingy s totožným názvem jak pro drupal, tak pro nově nainstalovaný wordpress. V rámci hostingu bych nainstaloval druhý webhosting pro doménu, se stejným názvem. Po přemigrování obsahu bych změnil záznam v doméně na wordpress. Potřebuji aby byly původní stránky běhěm ruční migrace dostupné.  Děkuji za pomoc, případně pošťouchnutí správným směrem. S pozdravem Pavel DAVID

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 10. 11. 2021
0
PK265670 48.48K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

wordpress můžete instalovat na subdoménu – např. neco.vcelari-zo-vyskov.cz a po dokončení webu změnit URL na vcelari-zo-vyskov.cz.

Doporučoval bych nejprve obsah webu vcelari-zo-vyskov.cz na FTP z /www přesunout do /www/domains/vcelari-zo-vyskov.cz. Přesouvat pak nejspíše nemusíte soubor /www/.htaccess, pravděpodobně tam nemáte žádná přidaná pravidla a jedná se o náš výchozí .htaccess, kdy je pravidly zajištěno nasměrování na obsah webu ve /www/domains a tedy tento soubor musí zůstat ve /www popř. je možné jej obnovit v zákaznické administraci pod nabídkou nástroje v detailu webhostingu. Po přesunutí dat ověřte funkčnost webu.

Následně přes instalátor snadno nainstalujete WordPress. Při instalaci pak do prázdného pole uvedete subdoménu neco popř. jinou, to je na Vás.

Po dokončení veškerých úprav na webu neco.vcelari-zo-vyskov.cz můžete změnit URL wordpressu a na FTP pak přejmenujete složku původního webu vcelari-zo-vyskov.cz např. na vcelari-zo-vyskov.abc (pro uvolnění názvu složky), a následně neco.vcelari-zo-vyskov.cz na vcelari-zo-vyskov.cz.

Také máte na webhostingu nižší verzi PHP. Bylo by vhodné nastavit vyšší. Avšak původní web nemusí být kompatibilní. Verzi lze případně kdykoliv nastavit zpět na původní hodnotu.

Webhosting – konfigurace PHP

Role: Podpora
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 10. 11. 2021
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.