Nastavení CMS Drupal a indexace

Vyřešeno452 zhlédnutíRedakční systémyDrupal 7 indexování webu url
0

Google indexuje web na Drupalu 7 někdy i se záhadnou předponou wp a vynechává zabezpečený protokol – : http://www.wp.presny-cas-online.cz/zemrel-general-nikolaj-antoskin Může být chyba v nastavení ?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 4. 3. 2021
0

Neběžel v minulosti na subdoméně wp.presny-cas-online.cz a na ww.presny-cas-online.cz nějaký web? Třeba i pro testovací účely. Myslím si, že by celkem logicky mohl Google tyto dvě domény zaindexovat a stále je držet ve své databázi webů, které průbšžnš prochází.

Google mě automaticky odkazuje na https u obou subdomén, což by mohlo být způsobeno nastavením přesměrování na zabezpečenou verzi v .htaccess souboru. Ke zrušení indexace těchto stránek by mělo stačit vyřadit je z DNS u Vaší domény. Vzhledem k tomu, že mi funguje kterákoliv jiná subdoména, odhadoval bych, že máte zapnutý wildcard záznam (záznam, který má v názvu hvězdičku). V praxi to funguje tak, že veškeré subdomény, které nejsou specifikovány v DNS nastavení jsou nasměrovány na záznam označený hvězdičkou.

Přihlaste se do nastavení DNS a smažte veškeré záznamy, které jsou označeny symbolem hvězdičky (*.presny-cas-online.cz) a zároveň jsou typu A nebo AAAA. Pokud nemáte v DNS tabulce záznam www.presny-cas-online.cz, tento záznam přidejte, aby Vám nepřestala fungovat subdoména www.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 4. 3. 2021