Nastavení domén pro jazykové mutace

Vyřešeno243 zhlédnutíDNS
0

Dobrý den, úspěšně jsme u vás spustili web https://pension-fontana.cz .

Nicméně potřebujeme nastavit doménu https://pension-fontana.com tak, aby fungovala jako anglická mutace webu. Pro doménu potřebujeme vygenerovat SSL certifikát, což se mi přes administraci webu pension-fontana.cz nedaří (umožňuje to jen subdomény pro pension-fontana.cz).

Dále máme domény hotel-fontana.com, pensionfontana.cz a penzion-fontana.cz, které bych rád nastavil jako alias domény k pension-fontana.cz . Použil jsem k tomu stránku přesměrování, kde jsem nastavil adresu https://pension-fontana.cz, ale přesměrování nefunguje.

Co prosím dělám špatně?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
VP176739 Vybral nejlepší odpověď 13. 6. 2023
0
95.08K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

DNS je ok, HTTPS také. Zobrazuje se soubor index.html ve složce www, což mívá jednu z těchto příčin:

  • Snažíte se zobrazovat obsah složky, která má soubory jak index.html tak index.php, přičemž index.html má přednost. Smažte jej, pak se obsah načte z index.php.
  • Směrováním (pravděpodobně přes .htaccess) zobrazujete obsah složky www. Zkontrolujte, že máte správně založenou subdoménu de (ideálně ve www/domains/de.pension-fontana.com), případně přes .htaccess načítáte obsah ze správného místa.
Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
VP176739 Vybral nejlepší odpověď 13. 6. 2023
0
95.08K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

přesměrování a aliasy jsou dvě podstatně různé věci.

Na doméně penzion-fontana.cz vidím nastavené DNS webserveru, ale protože doména není nastavena jako alias žádného webhostingu, server ji odmítá zpracovat.

SSL certifikát generujete v rámci webhostingu pro domény, které jsou v jeho názvu, a aliasy. Přidejte proto pension-fontana.com jako alias dle tohoto návodu a v doménách, které lze přidat do certifikátu, ji pak najdete. Co se ostatních domén týče, pokud je chcete jen přesměrovat na hlavní pension-fontana.cz, použijte jeden z výše uvedených návodů. Doporučil bych spíš přesměrování z domény, protože 4 a více aliasů už vyžadují aktivaci příplatkové služby Neomezený počet aliasů na webhostingu.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 8. 6. 2023
0

Super, díky za radu. Váš webhosting používáme nově, tak už jsem se v tom zorientoval.

Aliasy jsem nastavil a také vygeneroval potřebné SSL certifikáty. Vytvořil jsem adresáře na hostingu a do nich umístil potřebné .htaccess soubory podle návodu.

  1. Jen mám problém u https://de.pension-fontana.com/ – nechce se mi to směrovat na hosting a nevím, jak to zajistit. Neporadíte?
  2. Pokud bych chtěl, aby na doméně pension-fontana.com fungovala anglická mutace webu pension-fontana.cz , pak předpokládám, že doménu nemůžu směrovat přes 301 ne pension-fontana.cz . Poradíte jak na to, aby jeden web (na WordPressu) fungoval na více doménách a subdoménách?
Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 13. 6. 2023