Nastavení domeny a DNS

Vyřešeno102 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit či zjistit, co mám za problém, mám svou domenu registrovanou jinde, po zaplacení webhostingu jsem chtěla instalovat wordpress, ovšem se mi nedaří. Při instalaci mi to píše toto –

  • Zvolená doména (příp. suboména) nesměruje v DNS na tento webhosting. Aby bylo možné aplikaci nainstalovat, je nutné, aby doména (příp. subdoména) byla funkční a směrovala na tento webhosting.

Co tedy dělám furt špatně ? Už tomu nějak nerozumím.

Děkuji

Andrea

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 10. 3. 2025
0
129.62K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

instalátor je možné použít pouze pokud má doména nastavené DNS záznamy na daný webhosting. Vaše doména rodinnecestovani.cz používá DNS servery Websupport a směřuje na jejich webservery. Pro přenastavení na nás:

  • buď u Websupportu změňte NSSET na WEDOS, nebo
  • nastavte u Websupportu DNS záznamy typu A na hodnotu 46.28.106.161 a typu AAAA na 2a02:2b88:1:4::c9

Oboje změny jsou poměrně časově náročné, takže počítejte s prodlevou v rámci desítek minut až hodin.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 10. 3. 2025