Nefunguje odesílání emailů pomocí SMTP

Vyřešeno1.24K zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

mám na své webové stránce zdrojový kód, přes který odesílám email pomocí PHP příkazu mb_send_mail. Zdrojový kód funguje, a zahlásí, že email se odeslal, ale v emailové schránce ho nevidím (včetně spamu). Není třeba v hostingu něco nastavit?

Děkuji za odpověď.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Použil jste jako odesílatele adresu test@test.cz, což určitě není vaše adresa a doména, takže výsledky testu jsou zkreslené. 😉 Zatím stále nevíme, zda vaše doména nemá třeba chybně nastaven SPF záznam, což by mohl být důvod, proč by mohl být e-mail zahozen.

Alespoň víme, že IP adresa serveru Wedosu není na blacklistu.

Sám jsem si z našeho webhostingu u Wedosu nyní zaslal e-mail a dorazil naprosto bez ztráty kytičky. Je důležité detailně znát funkci mb_send_mail(), případně mail(). Opravdu to není tak jednoduché v době, kdy se používá SPF kontrola aj. Člověk by měl rozlišovat pojmy jako obálkový odesílatel, hlavičkový odesílatel, aj.

Role: Zákazník+ Web: https://socl.cz Vizitka: Jsem s Wedosem už od roku 2011. :)
Vybral nejlepší odpověď
0
JŠ255861 35.89K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

na hostingu již není potřeba nic nastavit. Zkuste nastavit jiný příchozí email. Toto by mohl případně ovlivňovat SPF záznam, prověřte tedy, zda jej nemáte na doméně nastavený.

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Odpověděl na otázku
0

Zdravím, zkuste poslat e-mail z webu na adresu, kterou vám vygeneruje https://www.mail-tester.com/ a následně se podívejte, jaké skóre získáte a v čem je případně chyba, je-li tu nějaká.

Role: Zákazník+ Web: https://socl.cz Vizitka: Jsem s Wedosem už od roku 2011. :)
Odpověděl na otázku
0

Zcela z toho výpisu nechápu, jestli je chyba na mé straně, nebo na straně Wedosu. Jak to poznám?

https://www.mail-tester.com/test-zes0c

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0

Nakonec se mi podařilo problém vyřešit, zdá se, že když odesílám zprávy z existujících emailů, tak přichází.

Proč to takto je?

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Dobrý den,
je to dáno tím, aby jste nemohl do internetu rozesílat podvodné zprávy z emailů, které nevlastníte. U většiny známých poskytovatelů je takový email rovnou na mailserveru zahozen.

Dělám Kybersoutěž (www.kybersoutez.cz) a potřeboval bych odeslat odeslat email z adresy info@hacking.cz na jinou adresu tak, aby na té adrese nespadl do spamu. A to chci vyřešit právě odesláním emailu z legitimního hostingu. Jak bych to zde mohl udělat? Nemůžete mi to odesílání na chvíli povolit?