Nefunkční https bez www

Vyřešeno751 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, převedli jsme na Wedos WMS náš web brnoplanetarium.com a aktivovali službu https na doméně. Poté jsme ručně zavedli náš certifikát (již dříve koupený od „vnější“ autority) a vše funguje, až na jednu věc. Adresa https://brnoplanetarium.com vrací chybu unsupported protocol / ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH.

Mám zato, že certifikát je platný jen pro subdoménu „www“, tudíž bych rád přesměroval všechny subdomény a URL bez www na „www.brnoplanetarium.com“, ale přesměrování pomocí .htaccess nefunguje. Poradíte prosím, v čem je chyba? Je potřeba provést nějaké nastavení na úrovni DNS (A nebo CNAME záznam)? Nejsem si jist, jak to bylo řešeno na starém serveru.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
RM130195 39.65K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

jak uvádíte, certifikát možná máte vedený jen pro subdoménu www. V takovém případě, pokud by někdo přistoupil na URL https://brnoplanetarium.com (tedy bez www), uvidí chybovou hlášku o neplatném certifikátu. Nastavení přesměrování v .htaccess vám v takovém případě nepomůže, protože pro úspěšné přesměrování bude vyžadován SSL certifikát a ten pro doménu brnoplanetarium.com na webhostingu není.

Řešení jsou minimálně dvě:

  • nechat si vygenerovat nový certifikát, ve kterém budou domény  brnoplanetarium.com a www.brnoplanetarium.com
  • vytvořit si Let’s Encrypt certifikát, náš systém vám do něj automaticky nabídne přidání obou výše zmíněných domén
Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer (WEDOS WebSite, WEDOS OnLine).
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 5 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie