Nefunkční https bez www

Vyřešeno824 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, převedli jsme na Wedos WMS náš web brnoplanetarium.com a aktivovali službu https na doméně. Poté jsme ručně zavedli náš certifikát (již dříve koupený od „vnější“ autority) a vše funguje, až na jednu věc. Adresa https://brnoplanetarium.com vrací chybu unsupported protocol / ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH.

Mám zato, že certifikát je platný jen pro subdoménu „www“, tudíž bych rád přesměroval všechny subdomény a URL bez www na „www.brnoplanetarium.com“, ale přesměrování pomocí .htaccess nefunguje. Poradíte prosím, v čem je chyba? Je potřeba provést nějaké nastavení na úrovni DNS (A nebo CNAME záznam)? Nejsem si jist, jak to bylo řešeno na starém serveru.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
PK265670 35.80K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pro zabezpečené spojení bude nutné mít platný certifikát i pro kořenovou doménu brnoplanetarium.com. Ideálním řešením by tedy opravdu bylo vystavit u vnější certifikační autority právě na brnoplanetarium.com, ve většině případů je pak certifikát platný i právě pro běžně využívanou subdoménu www. Zkuste je však ohledně tohoto kontaktovat, zda-li by se s tím dalo něco dělat.

Jako jiné řešení mě pak napadá pouze vystavení LE jen pro potřeby přesměrování na HTTPS, tedy jen pro kořenovou doménu.

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
Prohlížíte 1 ze 5 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.