Nefunkční instalace redakčního systému

Vyřešeno335 zhlédnutíRedakční systémy
0

Dobrý den,

při instalaci redakčního systému došlo k chybě „Zadaný cíl instalace není dostupný přes HTTP(S) protokol. Pravděpodobně nepoužíváte náš výchozí .htaccess. Je nutné použít pravidla pro nasměrování domény do podadresáře /www/domains/ – viz https://kb.wedos.com/cs/webhosting/Htaccess.html“ Jakým způsobem nasměruji doménu systém používám Váš výchozí.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Zkontrolujte v DNS, jestli má doména záznamy typu A a AAAA stejné jako jsou adresy u wehostingu. Pokud ne, upravte záznamy tak, aby seděly. Je nutné, aby byly vytvořeny záznamy:

[nic].vasedomena.cz - > A záznam stejný jako u webhostingu
[nic].vasedomena.cz - > AAAA záznam stejný jako u webhostingu
www.vasedomena.cz - > A záznam stejný jako u webhostingu
www.vasedomena.cz - > AAAAA záznam stejný jako u webhostingu

Pokud tohle splňujete, je doména nasměrovaná na webhosting.

Ke správné funkčnosti je také nutné použít výchozí .htaccess od Wedosu. Pokud jste ho upravil/a, jděte do administrace, v horním menu klikněte na webhosting, zvolte požadovaný webhosting a v levém menu klikněte na Nástroje. Na této stránce najdete možnost obnovit výchozí .htaccess.

Přihlaste se do FTP a proklikejte se do adresáře www\domains. V tomto adresáři vytvořte adresář, který se bude jmenovat jako Vaše doména (vasedomena.cz). Do tohoto adresáře nahrajte požadovaný redakční systém.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.