Nefunkční webové stránky

Vyřešeno257 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, naše webové stránky byly zřejmě napadeny hackery. Můžete nám s tím pomoci?

dekuji, L. Staňková

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 31. 8. 2020
1
JŠ255861 53.67K - WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

bohužel jste nezmínila o jaké webové stránky se jedná. Můžeme Vám případně poradit, kde přesně začít nicméně samotná oprava a následné zabezpečení je práce pro webmastera / programátora a nikoliv pro poskytovatele webhostingu.

Obvykle je potřeba

  • Najít a smazat / opravit poškozené soubory.
  • Změny hesla na FTP, databáze (DB) i do samotné administrace webu (při změně hesla do DB je potřeba nové heslo zadat také do konfiguračního souboru webu.
  • Pokud máte web vytvořený pomocí nějakého CMS, jako například WordPress, tak je doporučeno aktualizovat jej na nejvyšší možnou verzi.

Rovněž prověřte zda web nefunguje na staré verzi PHP. Doporučuji využívat web pracující na verzi PHP 7.0 a vyšší právě z bezpečnostních důvodů.

Role: Podpora Web: https://stackoverflow.com/ Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 31. 8. 2020

Možná by také mohlo pomoct napsat, proč si myslíte, že byl web napaden hackery. Ne vždy to tak je. Mohlo se například stát, že jste neměla ověření CAPTCHA a u Vašich příspěvků se objevilo spoustu komentářů se SPAMem. Z mojí osobní zkušenosti mohu potvrdit, že je tento problém často u Drupalu, se kterým jsem několik let pracoval. S WordPressem pracuji minimálně a nikdy jsem v něm neměl možnost cokoliv komentovat, takže tam tento problém nikdy nastat nemohl..