Nejde nainstalovat WordPress

Vyřešeno309 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

snažím se na nově registrovanou doménu a webhosting nainstalovat WordPress. Bohužel končím touto chybou „Zvolená doména (příp. suboména) nesměruje v DNS na tento webhosting. Aby bylo možné aplikaci nainstalovat, je nutné, aby doména (příp. subdoména) byla funkční a směrovala na tento webhosting.“

Přestože DNS serve je nastavený jako výchozí nastavení na vás. Nic jsem neměnil.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den,
o jaký webhosting se prosím jedná?

0

Aha, chápu. Nakonec stačila asi hodina a už to jde.

Role: Zákazník
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den,

přesně tak. Po aktivaci nových služeb doporučuji vyčkat alespoň 60 minut než se služby spojí pomocí DNS.
https://help.wedos.cz/navody/webhosting/instalator-aplikaci-caste-problemy/

0

ubytkopaja.cz

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0
MN270053 3.64K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

po registraci domény je potřeba počkat 6-48 hodin na plné propsání dns záznamů, po této době by Vám to mělo v pořádku fungovat.

Role: Podpora
Změnil status na publikováno
1

Dobrý den,

pokud se na to cítíte, můžete si z webu WordPress stáhnout a nahrát ho na FTP server manuálně.

 1. stáhněte si WordPress zde
 2. přihlaste se na webové stránce https://webftp.wedos.net/ k Vašemu FTP (údaje naleznete ve zřizovacím e-mailu nebo na stránce s informacemi o webhostingu v administraci Wedosu)
 3. rozklikněte adresář www\domains a tam vytvořte adresář s adresou Vašeho webu – tj. pokud máte web https://www.example.com, vytvoříte adresář example.com
 4. Vlevo nahoře kliknete na tlačítko „nahrát“, z disku vyberete stažený WordPress v .zip souboru a kliknete na zelené „zaškrtávátko“ nahoře a pak na modrou šipku vedle.
 5. ZIP soubor označte zaškrtnutím vlevo a nahoře vpravo klikněte na unzip. Poté klikněte na zelené „zaškrtávátko“. Jakmile se soubory rozbalí, klikněte na modrou šipku.
 6. rozklikněte adresář „wordpress“ a klikněte na nápis „vše“ úplně vlevo. Nahoře vpravo pak kliněte na „přesunout“.
 7. V horním rámečku je adresa /www/domains/doména/wordpress. Z této adresy smažte /wordpress, takže Vám zůstane jen /www/domains/doména. A klikněte na tlačítko „Nastavit na Všechny cílové adresáře“. Pokud máte uložené údaje FTP v prohlížeči, smažte uživatelské jméno a heslo, aby bylo přihlášení prázdné. Pak klikněte na zelené „zaškrtávátko“ a po dokončení přesunu na modrou šipku.
 8. Ocitenete se v prázdném adresáři „wordpress“. Klikněte na „výše“ a označte adresář wordpress a zip soubor, který jste předtím nahrál. Pak vpravo nahoře klikněte na smazat a adresář smažte.
 9. V informacích o webhostingu v nastavení Wedosu si vytvořte novou databázi, přihlašovací údaje k ní Vám přijdou do e-mailu (v administraci můžete měnit heslo).
 10. Změňte DNS záznamy domény na Váš webhosting (pokud už jste to neudělal). Bude nějakou dobu trvat, než se změny DNS projeví.
 11. Do prohlížeče zadejte adresu Vašeho webu a spusťte instalaci WordPressu. Do textových polí zadejte správné údaje, které nalaznete buď v e-mailech od Wedosu nebo v informacích o webhostingu v nastavení Wedosu.
Role: Zákazník+ Web: http://www.nahodnytext.eu Vizitka: Doporučuji se podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
Odpověděl na otázku

Kategorie