Nelze aktualizovat JPG soubor

Vyřešeno390 zhlédnutíZákaznická administrace
0

Dobrý den,

v poslední době se objevil (pro mě) nepochopitelný problém. Když přes FTP vyměním obrázek pro webové stránky za jinou verzi, nebo ho prostě smažu a pod stejným názvem nahraji úplně jiný, stejně se na webu dále zobrazuje jen původní verze, nejsem schopen s tím nic udělat. Nepomůže ani smazání JPG souboru ze serveru, smazaný soubor se vesele zobrazuje dále (ve své první verzi). V mém FTP klientovi i FTP webovém rozhraní se přitom vše ukazuje správně (velikosti, data souborů apod., obsah aktualizovaných souborů souhlasí). Po vymazání historie prohlížeče, vyzkoušení zobrazení stránek v jiném počítače, tabletu i několika mobilech (na kterých tato stránka nikdy nebyla zobrazena!) moje amatérské možnosti končí, chová se to všude stejně, nevím, co s tím. Jediná fungující možnost aktualizace je vkládat JPG soubor na server i do stránek pokaždé pod novým názvem.

Současně s tímto problémem jsem zaznamenal i výrazně opožděnou aktualizaci html stránek na serveru po nahrání nového obsahu přes FTP. Dříve se změny na webu projevily prakticky okamžitě, nyní se musí čekat i několik minut.

Oba problémy jsou relativně nové, v minulosti jsem se s tímto nikdy nesetkal. Prosím o radu nebo doporučení, jak tuto situaci řešit.

Předem děkuji!

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Na straně Wedosu tedy asi chyba není, ale u mě doma také ne. Cache na PC vymazat umím, ale smazané fotky se zobrazí např. i na právě nainstalovaném novém prohlížeči, kde logicky v žádné cache být nemohou.

Zkusil jsem vyhodit router a připojit PC přímo přes modem do zásuvky, ale žádná změna, vše se chová stejně. Tj. vložím na web fotku, prohlédnu stránku a soubor pak ze serveru smažu. Vypnu PC, zapojím wifi router. Smazaná fotka se ukáže na notebooku, telefonu, všude… Modem žádnou cache určitě nemá, jiné zařízení v síti tu už není – jen modem a kabel pryč z domu. Že by se to ukládalo někde u poskytovatele internetu???

Je tu i druhý problém – aktualizace html stránek přes FTP se chová opožděně – soubory se sice ihned úspěšně přenesou na server, ale při prohlížení stránky na internetu se aktualizace projeví obvykle až po několika minutách. Toto se děje až v posledních měsících (od cca července), dříve se všechny změny projevily prakticky okamžitě, také výše popsaný problém s výměnou JPGů nikdy nebyl.

Pokud by Vás ještě napadlo řešení kteréhokoliv z obou problémů, byl bych Vám velmi zavázán.

Přeji hezký den!

S pozdravem

Michal J

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
Prohlížíte 1 ze 6 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie