Odesílání většího počtu emailů

Vyřešeno186 zhlédnutíDNSDKIM SPF
0

Potřebuji odesílat desítky tisíc e-mailů měsíčně v rámci kampaní. První možnost: Je možné tyto emaily odesílat skrze vlastní IP adresu (VPS/SMTP) aniž by byla ohrožena tím, že se dostane na blacklisty? Počítám s nastavením SPF a DKIM v DNS záznamech domény, také s nastavením intervalů počtů pro odchozí emaily skrze plugin „odesílač“ ve WordPressu. Jaké intervaly a počty emailů doporučujete? Druhá možnost: Raději nebudu riskovat umístění vlastní IP adresy na blacklisty a využiji služby, která se na to zaměřuje. Např. https://www.stable.cz/e-mailing/ Odesílání e-mailů bych chtěl kombinovat. Mnou ručně odeslané e-maily skrze e-mailového klienta odejdou skrze moji IP adresu (VPS/SMTP), kdy mám z minulosti správně nastavené SPF a DKIM v DNS záznamech. A navíc do DNS přidám další SPF a DKIM od výše uvedené služby pro hromadný e-mailing (v odesílacím pluginu ve WordPressu si změním SMTP). Nyní budu v DNS záznamech dva různé DKIM a SPF. Moje otázka zní, jestli to bude překážet v odesílání e-mailů? Doručování e-mailů bych rád zachoval ve stejné podobě, tedy do stávající schránky na mém VPS.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
JŠ255861 30.73K - WEDOS Internet, a.s. 2 Comments

Dobrý den,

na blacklist se můžete dostat i přes nastavení patřičných záznamů, pokud Vaše emaily více příjemců či samotný blacklist vyhodnotí jako spam.

Samozřejmě můžete kombinovat odesílání z klienta přes SMTP i externí službu, další SPF nepřidáváte, pouze upravíte ten stávající.

Osobně bych v případě potřeby odesílat takové množství emailů obrátil na externí službu. Ochráníte tak vlastní IP a i případné delistování z blacklistu bude řešit externí služba.

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Vybral nejlepší odpověď

Jakým způsobem se upraví? Spočívá daná úprava v kombinaci SPF a DKIM od externí služby a vlastního VPS? Pokud nastavím SPF a hlavně DKIM podle doporučení externího dodavatele, přijdu o možnost ověření odeslaných e-mailu skrze své VPS, tedy vlastního (již z minulosti správně nastaveného) e-mailového klienta?

Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie