PHP INTL_IDNA_VARIANT_UTS46

414 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,
bylo by prosím možné aktualizovat PHP rozšíření „intl“? Na webhostingu provozujeme platební bránu GoPay, využívající knihovnu GuzzleHttp a ve verzi PHP 7.3 dostáváme chybu s neexistující proměnnou „INTL_IDNA_VARIANT_UTS46“, konkrétně „idn_to_ascii(): INTL_IDNA_VARIANT_2003 is deprecated“.

Podle všeho je problém způsobem starou verzí knihovny viz. „Either INTL_IDNA_VARIANT_2003 (deprecated as of PHP 7.2.0) for IDNA 2003 or INTL_IDNA_VARIANT_UTS46 (only available as of ICU 4.6) for UTS #46.“ (https://www.php.net/manual/en/function.idn-to-ascii.php)

Děkuji
Ondřej Šibrava

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den,

omlouvám se troufalou reakci, ale podle informací získaných v phpinfo() je verze knihovny INTL 4.2.1, která je z roku 2009 (http://site.icu-project.org/download/42). Nikdo nepožaduje mít nasazeny nejnovější verze, ale uvedená varianta je na webu knihovny (http://site.icu-project.org/download) mezi „Old releases“ a upřímně k téměř nejnovější verzi PHP 7.3 už trochu nepasuje, viz. důvod mého dotazu. Z mého pohledu je velký rozdíl mezi „stabilní“ verzí a verzí přes 10 let starou. Přijde mi to jako pouhá výmluva.

Výpis z PHP info

ICU version
4.2.1

ICU TZData version
2009j

ICU Unicode version
5.1

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
Prohlížíte 1 ze 6 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Categories