php verzia

Vyřešeno172 zhlédnutíWebhosting
0

Dobry den, mohli by ste mi prosim vo vsetkych webhostingoch povolit novsie verzie php? zobrazuje sa mi max 7.3 a wordpress ma uz nahana na novsiu. Dakujem

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
22.95K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

návod s touto tématikou naleznete např. na

https://help.wedos.cz/navody/webhosting/priprava-noveho-webu-migrace-k-wedos/

Co se týče konkrétně migrace WordPressu (WP) mezi našimi hostingy, tak je vhodné WP nejprve na novém hostingu otestovat na dočasné URL, nejvhodnější pak bude hosting přejmenovat na doménu třetího řádu (neco.domena.cz) a v DNS Vaší domény domena.cz zkontrolujete popř. dodatečně nastavíte A záznamy pro správné směřování subdomény neco na nový hosting. Tedy hosting využijete pro dočasné nastavení WP na subdoméně. Výhodu to má v tom, že snadno i vystavíte certifikát z naší administrace.

Soubory WP poté identicky nahrajete z původního hostingu skrze FTP na hosting nový. Pokud máte instalaci WP umístěnou ve /www/domains, bude nutné přejmenovat i složku z domena.cz na neco.domena.cz. V detailu hostingu ještě musíte založit novou databázi a do ní importovat data z databáze původní. V databázi taktéž správně nastavíte novou URL – vhodné tedy bude předem vystavit Let’s Encrypt (LE) certifikát a zajistit skrze soubor .htaccess přesměrování na HTTPS.

Import a export databáze v phpMyAdmin

Import MySQL databáze – chyby

Změna bázové URL adresy – WordPress

Po těchto krocích Vám poběží WP na testovací subdoméně na novém hostingu. Následně doporučuji web otestovat a projít všechny odkazy popř. si otevřete i konzoli prohlížeče (standartně klávesa F12), zda-li se tam nenacházejí nějaké chybové výpisy ohledně práv, přístupů či chybějících souborů. Pokud by nějaké odkazy stále směřovaly na původní domena.cz, je nutné provést aktualizaci URL i v nastavení pluginů (např. u Elementoru) popř. přímo v tabulkách databáze – k tomu dobře poslouží plugin Better Search Replace.

Další řešení problémů s WP naleznete v článku

WordPress | 8. Nefunkční web

Po prověření funkčnosti se můžete vrhnout na přechod na ostrou doménu, kterou můžete nastavit přímo v administraci WP.

Výpadku se však úplně nevyhnete, jelikož bude třeba nový hosting s dočasným názvem (neco.domena.cz) přejmenovat na (domena.cz) a tím dojde i ke změně v DNS (možnost při přejmenování zatrhnete). Při přejmenování hostingů musíte taktéž název domena.cz nejprve uvolnit a tedy před přejmenováním hostingu nového bude nutné původní hosting nejprve ještě přejmenovat např. na domena.abc.

Pokud Vám jde o co nejkratší dobu výpadku, pak doporučuji předem u záznamů domény nastavit co nejnižší dobu TTL (300), aby při veškerých změnách v DNS domény došlo k co nejrychlejší aktualizaci na serverech. Doba výpadku lze také zkrátit použitím vlastního certifikátu pro Vaši doménu domena.cz, kdy nemusíte čekat na projevení změn DNS a vygenerování certifikátu LE z naší administrace. Vlastní certifikát tedy můžete na hostingu předem aplikovat – lze použít např. i manuálně vygenerovaný LE certifikát (nejsnáze postupem HTTP-01 challenge).

Po projevení změn opět zkontrolujete funkčnost webu, tak jako tomu bylo při testování na subdoméně.

S postupem řešení chyb a migrace samotné Vám případně poradíme na chatu/e-mailu nebo zde. Pokud si nejste postupem jistý, pak je zde i varianta zpoplatněné migrace z naší strany.

Role: Podpora
Vybral nejlepší odpověď
0
22.95K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

můžeme vám zřídit nový webhosting na novém serveru. Tam bude k dispozici i PHP 7.4 a 8.0 s vyšším výkonem.

O zaplacené období nepřicházíte, nový webhosting dostanete se stejným datem expirace a stejným nastavením, jako ten původní. U původního webhostingu se nastaví expirace 1-2 měsíce a pak se ukončí. Můžeme nabídnout některou z našich nových domén na rok zdarma, tím lze usnadnit nastavení na novém hostingu a doména vám pak zůstane. https://www.wedos.cz/webhosting/domena-zdarma

Budete mít zájem?

Bohužel nemáme k dispozici automatickou migraci, tedy si budete muset ručně přesunout data webu, databáze, e-mailové schránky.

Přístupové údaje k FTP, e-mailům, DB apod. budou nové, tedy je bude nutné upravit v klientech. Zřídí se nový webhosting s dočasným názvem, web si budete moci připravit na interní URL nebo s nastavenou IP adresou v souboru hosts a po připravení se webhostingy přejmenují. Pokud používáte Let’s Encrypt certifikát, půjde vystavit až po nasměrování domény, očekávejte proto cca 2 hodinový výpadek webu. Lze o něco zkrátit snížením TTL v DNS a přípravou vlastního certifikátu.

Role: Podpora
Změnil status na publikováno
0

asi by bolo vhodne otestovat to na jednom z troch hostingov, ktore mam. snad s migraciou WP nebude problem. Mate nejake odporucania  / navody, ako na to, aby to bolo co najmenej bolestne? Dakujem

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno

Kategorie