Pomalý web a aktualizace PHP

Vyřešeno382 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

mám enormně zpomalený web www.veronikavelehradska.cz. Žádné nové aktualizace jsem neprováděla. Můžete se na to prosím podívat? A ještě na mě vyběhla hláška, že používám zastaralou verzi PHP. Poradíte mi, jak si ho mohu aktualizovat? Myslela jsem, že toto se děje automaticky.

Moc děkuji

Veronika Velehradská

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 8. 9. 2020
0
JŠ255861 53.67K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

dle webpagetestu je problém hlavně v tzv. LCP což znamená že jsou na webu zbytečně velká videa nebo obrázky. Ve Vašem případě se jedná hlavně o úvodní fotografii a obrázky článků, které nejsou komprimované ale jsou nahrané v původní velikosti.

Je tedy potřeba obrázky/fotografie zmenšit například pomocí nějakého online nástroje a nahrát je na web v nové velikosti. Bavíme se samozřejmě o velikosti souborů, nikoliv o rozlišení, obvykle se jedná o téměř bezztrátovou komprimaci, takže na obrázku/fotografii není vidět změna ale web je až dvojnásobně rychlejší.

Výsledky testu zde

Nástroje pro zmenšení zde

Verzi PHP si můžete navýšit v zákaznické administraci dle postupu zmíněného zde https://help.wedos.cz/otazka/jake-verze-php-nabizite/68/
Doporučím verzi 7.3 nebo 7.4 avšak musíte si dát pozor, zda je s novou verzí kompatibilní Vaše šablona a všechny pluginy. V opačném případě může dojít k „rozbití“ webu následkem nekompatibilního pluginu.

Role: Podpora Web: https://stackoverflow.com/ Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 8. 9. 2020