Poradit s e-shopem – hosting, VPS nebo dedikovaný server?

Vyřešeno266 zhlédnutíVirtuální servery
0

Dobrý večer,

chci vytvořit e-shop s více jak 15 000 produktů (nadále se počet zvýší) s instalátorem PrestaShop (ten se prý více hodí, než wordpress a woocommerce).

Zde jsem se dočetl, že běžný jako takový (slabý) hosting stačit nebude, chtělo by to vlastní VPS nebo dokonce i dedikovaný server.

Otázka: jaký hosting/server doporučíte na e-shop s více jak 15 000 produktů, aby e-shop fungoval plynule, nebyla velká zátěž na server, bylo dostatek místa pro všechny fotky a další charakteristiky, které by měl hosting/server mít pro větší e-shop. Jaké parametry by hosting/server pro takový e-shop musel mít?

V případě VPS píšete „My se staráme pouze o to, aby fungovalo virtualizační prostředí. O to, co běží na VPS, už se plně stará pouze zákazník.“ máte nějaký návod, co, jak a kde se nastavuje? Jelikož jsem v tom laik a návod by se hodil, jak správně nastavit VPS pro plynulý chod e-shopu.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Hezký večer.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

A co třeba WMS?

Role: Zákazník+ Web: https://socl.cz Vizitka: Jsem s Wedosem už od roku 2011. :)
Vybral nejlepší odpověď
0
21.45K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

toto je záležitost, kterou byste měl svěřit programátorovi webu.

Pokud jste, jak píšete „laik“ a web si vytváříte sám, tak je jedinou možností webhosting. Ten může mít jisté nedostatky a omezení, nicméně je to jediná služba se kterou si poradíte.

VPS a dedikované servery musí zákazník spravovat sám a musí mít tedy již pokročilé znalosti. Zde neposkytujeme žádnou podporu.

Samozřejmě vše záleží hlavně na optimalizaci celého webu.

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Odpověděl na otázku
1

Dobrý deň,

rýchlosť webu je jeden z dôležitých SEO faktorov. Ja Vám odporúčam VPS, kde ale musíte vedieť pracovať s Linuxom a webserverom.

Role: Zákazník+ Web: https://www.mitsoft.sk Vizitka: Venujem sa programovaniu, optimalizácií a affiliate. Poradím Vám s DNS záznamami, htaccess, wordpressom, linuxom, php, sql a všeobecne s webovými technológiami.
Odpověděl na otázku

Kategorie