Postupná migrace jednotlivých služeb (mailhosting -> webhosting -> doména)

Vyřešeno438 zhlédnutíAutomatická migraceFakturace migrace přesměrování aliasu
0

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o konzultaci, jak postupovat v naší situaci. Spadá do několika kategorií diskusního fóra, snad je to zde OK.

U WEDOSu máme nyní registrovánu doménu krasovhrad.cz a hosting, na kterém je zárodek naší nové webové prezentace. Současná webová prezentace a mailhosting jsou na doméně hradkrasov.cz, to vše ve správě Banán.cz. Služby Banánu nám z mnoha důvodů nevyhovují, proto přecházíme k Vám.

Potřebujeme následující:

1) Převést co nejdříve mailhosting: pročetl jsem migrační příručku i zhlédl video, přesto se ujistím: lze to provést za současné situace, kdy doménu stále spravuje Banán (doménu i web zatím nechat u nich)?
2) Během prázdnin převést web: bude stačit „one-click“ migrace databáze a souborů WordPressu pomocí Vašeho skriptu, nebo lze očekávat nějaké nekompatibility či delší ruční ladění (odlišné verze databází nebo PHP apod.)?
3) Až převedeme na WEDOS od Banánu i správu domény hradkrasov.cz, můžeme ji jenom vyměnit za současnou doménu u Vás krasovhrad.cz (tu máme zaplacenou až do roku 2025) jako stejnou účetní položku? Počítám, že jako mezikrok lze technicky nasměrovat obě domény na stejný hostovaný obsah.
4) Až bude vše převedeno a funkční, někde neveřejně v rámci našeho hostingu u Vás (testovací doména, jak říkáte ve videonávodu?) vyvinout (našimi silami) novou verzi webu a po odladění ji jen jednoduše překlopit na místo původní verze?

Lze tyto kroky (hlavně 1-3) udělat postupně, abychom nemuseli řešit případné problémy všech částí naráz? Nebo je lepší/možné jen najednou?

Děkuji.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 26. 6. 2023
0
9.06K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

  1.  Emailové schránky budou přesunuty a vytvořeny u webhostingu pod WEDOS. Po dokončení migrace bude potřeba nastavit naše mail servery (MX záznamy) u Banánu. Emaily budou dostupné pod schránkou @krasovhrad.cz. Pokud mají být emaily pod druhou doménou, bude potřeba webhosting přejmenovat, nebo přidat doménu jako alias ke stávajímu webhostingu. Doména i samotný obsah wbeu může zůstat u původního poskytovatele.
  2. Doporučuji si zkontrolovat verzi PHP u webhostingu, případně i verzi DB a u nás nastavit stejnou verzi. Při změně verze PHP nemusí být nějaké funkce již podporovány.
  3. Přejmenování webhostingu je možné dle návodu zde. Přidání domény jako alias (nasměrování na stejný webhosting) je pak možné dle návodu doména jako alias .
  4. Při migraci dostanete testovací doménu zdarma ke kontrole, jestli se vše zobrazuje správně a nedošlo k rozhození webu. Pokud je vše v pořádku, i po kontrole našeho CMS oddělení, můžete si poté nastavit A, případně i AAAA záznamy do DNS na daný webhosting.
Role: Podpora Vizitka: Pracovník zákaznické podpory
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 26. 6. 2023