Přechod mezi webhostingem a maiilhostingem – výpadek?

Vyřešeno56 zhlédnutíMailhostingmailhosting
0

Dobrý den,

v současnosti používáme Wedos Webhosting NoLimit, na kterém nám beží WordPress a zároveň využíváme váš mailhosting. Vzhledem k tomu, že přecházíme na platformu Webflow, plánujeme webhosting u Wedosu zrušit a nadále používat jen mailhosting. Ve vaší znalostní bázi jsem si našel návod pro převod, podle kterého budu postupovat.

Chci se ale zeptat k praktické rovině věci, jestli při převodu dojde k nějakému krátkodobému výpadku, eventuálně jak dlouho bude výpadek při přechodu služeb trvat a zda je riziko nedoručení emailů v době převodu?

Moc díky za odpověď.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 2. 5. 2024
0
95.41K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

nejvýraznější výpadkové „okno“ nastává v čase, kdy odeberete název původního webhostingu (zde maily chodit přestanou), ale ještě nemáte založený mailhosting a schránky. Většina rozumných mailserverů když vidí, že poštu nelze doručit, tak to zkouší znova třeba po 5 minutách, hodině, 2 hodinách… Záleží na nastavení konkrétního serveru. Takže k výpadku sice dojde, ale skutečně nedoručené pošty by mělo být minimum, spíš se doručení zpozdí.

Chcete-li výpadek úplně minimalizovat, postupujte takto:

  1. založte mailhosting na subdoméně (např. novymail.domena.tld, kde domena.tld je Vaše doména),
  2. všechno na mailhostingu připravte (hlavně založte schránky),
  3. pak teprve změňte název webhostingu např. na staryweb.domena.tld a mailhostingu na domena.tld.

V takovém případě by se výpadek měl omezit na dobu, po kterou bude trvat propsání nových DNS (MX záznamy webhostingu a mailhostingu se liší, viz https://kb.wedos.com/cs/dns/teorie-dns/zaznamy-dns/dns-zaznam-typu-mx/).

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 2. 5. 2024