Přechod od konkurence – SSL a WordPress

Vyřešeno207 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

máme problém s přesunem webu na nový webhosting. Chtěli bychom testovat novou kopii webu co možná nejpřesněji tak, aby vlastní přechod na nový hosting byl co možná nejjednodušší. Z tohoto důvodu jsme chtěli použít již od začátku https. WordPress znovu instalujeme (tedy přenos FTP neděláme) ale databázi importujeme z původního zdroje.

Postup:

  • import databáze a instalace wordpressu – ještě přes interní doménu ✓
  • nutnost použít jako adresu neinterní doménu (kvůli obsahu databáze – nastavení WP) –  hosts změněno ✓
  • první test webu – chyba Description: Your request on the specified host was not found. Check the location and try again.
    • jenže: starý web pod naší doménou musí stále běžet
    • nemůžeme vygenerovat certifikát pod touto doménou na nový hosting – ještě není přesměrovaná
    • ale: chceme testovat pod https – milion problémů s „mixed content“ s assety a pluginy už znovu řešit nechceme – jeden z důvodů proč adresář webu nekopírujeme

Je nějaký způsob, jak web používat během testování (třeba i přes nefunkční SSL) tak, aby byl již od začátku nastavený na používání https?

Díky

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Dobrý den,

Webhosting si můžete objednat na
„https://order.wedos.cz/cs/webhosting/order.html?step=1&coupon_code=SARMWEBH“ se slevou 50%, při přechodu od konkurence máte 2roky zdarma.

HTTPS si můžete aktivovat, a rovnou ho využívat, akorát musíte počkat cca 30min na vygenerování certifikátu.
Popřípadě využít SSL přes CloudFlare.

S pozdravem,
Jakub Šarm

Role: Zákazník+ Web: https://jakubsarm.eu/ Vizitka: Jmenuji se Jakub a rád Vám poradím ohledně CSS, HTML, PHP a TypeScriptů. Popřípadě správa VPS serverů, domén a DNS.
Vybral nejlepší odpověď
0

Díky za reakci,

myslel jsem, že z otázky je jasně zřejmé, že hosting již dávno máme. Ohledně HTTPS – ano, můžeme si jej aktivovat, ale problémem je, že k tomu potřebujeme vygenerovat certifikát na doménu, která ještě není přesměrovaná na hosting wedosu – alespoň takto funguje OpenSSL. Vzhledem k tomu, že potřebujeme používat jméno původní domény místo interní adresy je předmětem otázky, zda lze nějak zařídit HTTPS na hostingu tak, aby se nemuselo registrovat na původní doménu, a zároveň aby přes tuto doménu nás web pustil dál.

Resp, nepotřebujeme ani tak funkční HTTPS jako spíše aby nám web fungoval, z návodů zde jsem porozuměl, že chyba „Your request on the specified host was not found“ je právě kvůli neexistujícímu certifikátu (což nutně neznamená, že bych se na ten web nemohl dostat).

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Omlouvám se za nový post, chtěl jsem to přidat jako komentář, ale z nějakého důvodu sem tuto možnost uviděl až teď..

Kategorie