Přechod z interní adresy na jinou doménu/URL adresu

Vyřešeno198 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den,

zřídil jsem si webhosting u wedosu a vytvořil jsem si nový web na interní adrese. Na URL www.davidpoul.cz mi běžel starý web u jiného poskytovatele webhostingu (pod kamarádem, proto jsem nevyužil převod webu od jiného poskytovatele).

Poté, co jsem měl vše hotovo, nastavil jsem DNS servery na wedos. Konkrétně jsem učinil kroky v rámci wedos administrace:

  1. Karta Webhosting/Detail webhostingu – klikl jsem na nastavit záznamy v DNS.
  2. Poté na kartě DNS jsem učinil dva kroky, ale už si přesně nepamatuji, co konkrétně to bylo. Ale chtělo je po mě automaticky.
  3. Na kartě Domény/Nastavení DNS záznamů služby jsem nastavil webhosting.

Následně dle návodu pro změnu bázové URL jsem chtěl změnit záznamy a zde jsem narazil na problém, že mi následně nic nefungovalo (vyzkoušel jsem oba postupy – jak změnu URL přes WordPress administraci, tak přes databázi, předpokládám, že jsou ale ekvivalentní).

Když se ve wedos administraci podívám na detail domény, mám zde přiřazeny DNS servery wedosu, ale ne IP adresy. Nevím jestli je to tak správně či nikoliv. URL http://davidpoul.cz/ je aktuálně nasměrovaná na wedos, takže starý web mi již nefunguje, tedy předpokládám, že DNS servery by mohly být nastaveny správně.

Nikdy jsem tento převod nedělal, chtěl bych tak poprosit o pomoc se změnou bázové URL z http://259542.w42.wedos.ws/ na http://davidpoul.cz/ a jaké všechny kroky musím učinit. Díky!

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Dobrý den,

ano, změnil jsem obě adresy. Plugin na cache nepoužívám.

Na některých stránkách jsem musel u části bloků znovu přiřadit obrázky na pozadí a podobně, v custom header znovu přiřadit loga, případně opravit odkazy, které zůstali na interní URL.

Každopádně aktuálně se zdá, že vše již funguje bez problémů. Uvidím během dneška jestli se ještě něco objeví. Díky za pomoc!

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
Prohlížíte 1 ze 6 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie