Přechod z webhostingu na mailhosting

Vyřešeno319 zhlédnutíMailhosting
0

Dobrý den, lze nějakým jednoduchým způsobem přejít z webhostingu (Wedos) na mailhosting, aniž bych musel migrovat schránky, maily… Jen jednoduše „změnit tarif“? Nebo jak to přesně udělat, abych neměl nějaký výpadek apod. Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 5. 9. 2023
0
96.27K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

bez migrace to bohužel zatím nejde. V době mezi odstavením původní služby a založením nové podle návodu přechod z webhostingu na mailhosting budou e-maily dočasně nedostupné, ale většina serverů, pokud zjistí nedostupnost, zkusí zaslat e-mail ještě několikrát. Pokud tedy nebude samotné zřízení mailhostingu a schránek trvat více než den, o žádou poštu byste přijít neměli.

V kostce je postup následující:

  1. Přejmenujte současný webhosting např. na smazat.domena.tld, kde domena.tld je Vaše doména. E-maily nyní přestanou chodit.
  2. Založte mailhosting domena.tld (domena.tld je opět Vaše doména). Systém jej zprovozní obvykle do půl hodiny po přijetí platby, takže doporučuji použít rychlou platební metodu jako je karta, rychlý převod, nebo zálohový účet. Zde můžete nechat automaticky nastavit DNS (pokud je máte u nás, pokud ne, postupujte podle výše odkazovaného návodu).
  3. Založte schránky podle tohoto návodu. Jakmile se propíše změna DNS, začnou e-maily opět chodit, už do nových schránek.
  4. Proveďte migraci. Názvy původních schránek uvádějte ve tvaru schranka@smazat.domena.tld, tedy s doménou zadanou v kroku 1.
  5. Po dokončení migrace původní službu vypovězte. Zbývající období můžete použít jako bonusové období nově zřízeného mailhostingu.
Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 5. 9. 2023
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.