Přesměrování domény (aliasu) na stránku.

Vyřešeno1.04K zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, registrovali jsme doménu *.de u jiného registrátora (vy nenabízíte) a nasměrovali jsme DNS záznamy k vám. Jak nasměrovat doménu na naše stránky? Již jsme přidali jako alias k webshostingu a stále nefunguje.

proquipgolf.de – proquipgolf.eu

Děkuji mnohokrát za info.

MJ

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 25. 6. 2021
0

Dobrý den,

návod na přesměrování, který poslal přispěvatel výše, by neměl fungovat, protože doména .de není registrována u Wedosu.

V pravé řadě je třeba nastavit správně DNS. Podle mnou nalezených informací jste nastavil DNS servery na Wedos. Je ale rozdíl mezi DNS servery a DNS záznamy (je třeba záznamy přidat). Přihlaste se do administrace Wedosu, v horním menu klikněte na hostingové služby > webhosting. Ze seznamu vyberte požadovaný webhosting. Na stránce uvidíte tabulku s údaji. Budou Vás zajímat IPv4 a IPv6.

Otevřete si novou kartu, opět jděte do administrace Wedosu a v horním menu klikněte na DNS. V seznamu vyberte proquipgolf.de. Na následující straně klikněte v levém menu na „DNS záznamy“. Zobrazí se Vám tabulka, nad kterou je tlačítko „Nový záznam“. Na toto tlačítko klikněte a postupně zadejte následující 4 záznamy:

Nezapomeňte změny uložit a aplikovat. (změny se neprojeví ihned, bude třeba počkat až 24 hodin, než se projeví, většinou je to ale mnohem dříve).

Pokud jste doménu přidali jako alias k webhostingu, musíte se rozhodnout, co s doménou chcete dělat:

a) přesměrování na doménu .eu
b) zobrazit totožný obsah jako na doméně .eu
c) zobrazit odlišný obsah než na doméně .eu

a) přesměrování na doménu .eu

Přihlaste se do FTP a proklikejte se do adresáře www\domains. Zde vytvořte nový adresář proquipgolf.de (včetně koncovky .de). V tomto adresáři vytvořte soubor .htaccess , do kterého vložte následující kód:

Redirect 301 / https://www.proquipgolf.de

b) zobrazit totožný obsah jako na doméně .eu

Přihlaste se do FTP a proklikejte se do adresáře www. Pokud zde máte soubory s webem proquipgolf.eu, nic dělat nemusíte. Pokud máte soubory v adresáři www\domains\proquipgolf.eu, veškerý obsah přesuňte do adresáře www. Adresář www\domains\proquipgolf.eu pak odstraňte.

c) zobrazit odlišný obsah než na doméně .eu

Přihlaste se do FTP a proklikejte se do adresáře www\domains. Zde vytvořte nový adresář proquipgolf.de (včetně koncovky .de). Do tohoto adresáře nahrajte obsah webu.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 25. 6. 2021
0

Dobrý den, zde najdete návod na přesměrování domény.

Role: Zákazník+ Web: https://www.wp24.cz/ Vizitka: Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu.
JK81475 Odpověděl na otázku 6. 5. 2021
0

Dobrý den, děkuji mnohokrát za podrobný návod…velice si toho vážím. Nicméně jsem skončil hned u 1.kroku při zadávání záznamů. IPv6 adresa se totiž zdá být nenastavena. Políčko „podpora IPv6“ není zaškrtnuto a je tam informace, že se momentálně adresy nenastavují 🙁

Role: Zákazník
MV270050 Změnil status na publikováno 7. 5. 2021
0

Dobrý den,

iPv6 adresu nastavovat nemusíte, pokud ji nemáte u webhostingu aktivovanou, jde jen o to, zda chcete mít web přístupný i z iPv6 konektivity. Pak případně požádejte podporu o aktivaci iPv6 a adresy nastavte.

MV270050 Změnil status na publikováno 7. 5. 2021