Přesměrování domény bez www na www na doméně bez hostingu

Vyřešeno880 zhlédnutíDoménydsn presmerovani
0

Dobry den,

Mám stejný problém jako už je popsáno ve vlákně tady: https://help.wedos.cz/otazka/presmerovani-domeny-bez-www-na-www-na-domene-bez-hostingu/32771/ Bohužel nevidím tam žádné řešení a tak zkouším totéž téma otevřít znovu.

PROBLÉM: Mám koupenou doménu qrcards.com, která odkazuje na Heroku (pomocí CNAME záznamu). Bohužel funguje pouze verze s www, verze bez www vede jen na stránku wedosu s informací že doména je zaregistrována.

POKUS O ŘEŠENÍ 1: Našel jsem jak toto nastavení změnit v .htaccess – https://kb.wedos.com/cs/webhosting/htaccess/htaccess-na-webhostingu/ Bohužel, ale u vás nemám hosting, takže jej nemohu použít – nedokážu se přihlásit k hostigu přes ftp jako je psáno ve vašem návodu.

POKUS O ŘEŠENÍ 2: Také jsem zkoušel na doméně qrcards.com nastavit přesměrování na http://www.qrcards.com – to jsem jinde normalně dělal a fungovalo to. Zde mi to píše „Nelze nastavit přesměrování na stejnojmennou doménu“

CO DÁL: Jsem zvyklý mít k doméně tzv “vizitku” zdarma, kde mi šlo nastavit alespoň ten htaccess. Napadá mě, jestli nemá wedos něco podobného. Anebo je nějaké jiné lepší řešení tohoto problému? Je to přece uplně základní věc a musí mít řešení.

Velmi děkuji.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 7. 10. 2022
0
1.26K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

Vaši situaci je možné vyřešit tak, že v DNS pro root domény (verze bez www.) nastavíte A záznam s IP adresou, kterou má URL adresa použitá jako hodnota CNAME záznamu pro subdoménu www.

Ve Vašem případě se tedy jedná o hodnotu CNAME záznamu: animated-lemur-7sgkptlea21b3ej695k8qmxz.herokudns.com

Pro tuto URL je IP adresa: 54.216.252.255

Pokud tedy u Vaší domény nastavíte A záznam pro root doménu na tuto IP adresu, bude Vám to fungovat i na doméně bez www.

Nicméně jsme se na základě Vašeho podnětu rozhodli vylepšit přesměrování domény tak, aby šlo nastavit přesměrování na stejnojmennou doménu s www na začátku. Aktuálně tomu brání kontrola proti vzniku smyčky přesměrování.

Role: Podpora
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 7. 10. 2022
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.