Přesměrování emailů

Vyřešeno490 zhlédnutíDoménypřesmerování emailu Přesměrování URL
0

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak řešit situaci kdy máme pod doménou A u jiného poskytovatele i emailové schránky @A.cz a chceme aby došlo k přesměrování na novou doménu B u Wedos i s emaily. Starou doménu A spravuje jiný IT tým.  Těm se hlásí DNS záznamy a IP adresa? Jak dochází k přesměrování emalů? Je potřeba nastavit na hostingu B něco?

Děkuji za informace případně odkaz na článek.

Honza

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 25. 8. 2022
0
66.86K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

alternativním řešením by mohlo být nastavení domény A.cz jako aliasu hostingu B.cz podle tohoto návodu. Alias způsobí, že schránky budou fungovat jak pod A.cz, tak pod B.cz. DNS záznamy (A, AAAA, MX) nastavíte u domény A.cz manuálně na webhosting B.cz, případné HTTP(S) přesměrování doladíte přes soubor .htaccess podle tohoto návodu (scrollujte přes nastavení na doménách k návodu na konci článku).

Vlákno nyní uzavírám z důvodu neaktivity. V případě potřeby založte nový dotaz nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 25. 8. 2022
0
7.37K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud máte doménu A registrovanou u jiného poskytovatele je potřeba nastavit přesměrování e-mailů přímo u domény. Případně nastavit přesměrování u jednotlivých e-mailových schránek.

Pro přenesení starých e-mailů k WEDOS můžete využít naší automatickou migraci, detailní návod jak na migraci najdete zde.

Role: Podpora
JS324546 Odpověděl na otázku 27. 7. 2022
0

Takže doporučujete provést migraci stávajících emailů ze schránek domény A pomocí nástroje Wedos do nových schránek na doméně B a poté nastavit jednotlivá přesměrování na doméně A např.: uzivatel@A.cz do uzivatel@B.cz ?

Role: Zákazník
JS324546 publikoval nový komentář 27. 7. 2022

Ano, pokud chcete mít stávající e-maily i ve schránkách u WEDOS. Pokud staré e-maily nepotřebujete, stačí nastavit jen přesměrování.