Přesměrování subdomény bez webhostingu

Vyřešeno768 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den.

Plánuji zrušit jeden webhosting, na kterém mi aktuálně běží dva weby (jeden z nich je na hlavní doméně, druhý na subdoméně).

Rád bych ale zařídil, aby obě adresy zůstaly funkční a každá z nich přesměrovávala na nové URL. Tzn. aby domena.cz směrovala na URL1, zatímco abc.domena.cz na URL2.

Rád bych se tedy zeptal, jestli je možné tohoto chování docílit, když zruším webhosting a ponechám si jen doménu, a případně jak na to.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
1

cez DNS záznam typu CNAME, ale URL2 moze byt len domena. Ale na novej domene si to napr. cez $_SERVER[‚HTTP_REFERER‘] vies odchytit a presmerovat na URL2

abc.domena.cz
1800
CNAME
newdomena

Role: Zákazník+ Web: https://www.mitsoft.sk Vizitka: Venujem sa programovaniu, optimalizácií a affiliate. Poradím Vám s DNS záznamami, htaccess, wordpressom, linuxom, php, sql a všeobecne s webovými technológiami.
publikoval nový komentář

Díky, dobrý nápad! (a konečně jsem našel čas na to to vyzkoušet…).

Zkoušel jsem dva způsoby nasměrování subdomény (tj. jak pomocí CNAME na doménu, tak pomocí A / AAAA na IP adresu hostingu) a obojí zdá se funguje dobře (ve smyslu, že to směruje, kam má). Na cílovém webhostingu mi to ale bohužel v obou případech hlásí 404 a nedokážu s tím proto dále pracovat.

Zkoušel jsem na cílovém hostingu vytvořit adresář s názvem dané subdomény (tj. ve tvaru „/domains/subdomena.domena.cz“), ale háže mi to 404, ať už tam tento adresář je nebo není… Poradíte prosím, čím by to mohlo být a jak to případně zkusit vyřešit? Předem díky!

Dobrý den,
domény musejí být u cílového hostingu nastaveny jako aliasy, pak je možné zobrazovat jejich vlastní obsah popř. je přesměrovávat jinam např. skrze pravidla v souboru .htaccess

Díky za radu! Alias pomohl 🙂