Přesun e-mailu

67 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

budeme měnit doménu na našem Shoptetu z enrichmentpropsy.cz na snufi.cz, obě domény jsou vedené u vás. Webhosting nebude potřeba, jelikož ten zajišťuje přímo Shoptet. Nicméně co bychom potřebovali, je přesun e-mailu na webhosting, jelikož u Shoptetu už nebude dostupná naše aktuální schránka eshop@enrichmentpropsy.cz, ale jen eshop@snufi.cz.

Aktuálně máme u vás vedený hosting jménem agenturastek.cz, který tuším není nijak využívaný. Dala by se na něj přesunout mailová schránka? Zároveň by doména enrichmentpropsy.cz měla být přesměrovaná na Snufi.cz, což ale tuším lze udělat podle návodu přímo od Shoptetu tak, aby se všechny domény přesměrovaly 1:1.

Můžete mi prosím poradit postup, jakým celou tuto záležitost provést tak, abych nikde neudělal chybu?

Mám už zjištěný postup ze strany Shoptetu, ještě potřebuji vyřešit postup z vaší strany.

Přeji pěkný den,

Jiří Švihálek

Role: Zákazník
TP325954 Změnil status na publikováno 10. 7. 2022
0
TP325954 250 - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud chcete zachovat emailovou schránku eshop@enrichmentpropsy.cz, tak bude potřeba nejdříve stávající webhosting přejmenovat. Po přejmenování webhostingu založíte emailovou schránku ‚eshop‘, dle tohoto návodu zde. Emaily pak bude možné snadno přesunout.

Možnost je také placený přesun emailů dle ceníku zde.

Pokud je přesměrování domény myšleno tak, že doména enrichmentpropsy.cz se má zobrazovat na novém webhostingu Snufi.cz, tak stačí pouze upravit A záznam u Shoptetu.

Další z možností přesměrování je to, že po zadání enrichmentpropsy.cz se Vám adresa přesměruje na doménu Snufi.cz. V takovém případě pak můžete postupovat dle tohoto návodu zde.

Role: Podpora
TP325954 Odpověděl na otázku 10. 7. 2022
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.