přesun stránky na subdomenu a Wix na hlavní doménu

Vyřešeno571 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu – stavím si nový web na rozhraní Wix a rád bych si jej následně přesunul na svoji doménu. Starý web ale potřebuji z různých důvodů zanechat funkční, takže jsem jej chtěl přehodit na subdoménu old.puvodnidomena.com a následně nahrát Wix na www.puvodnidomena.com.

Mohu poprosit o radu, jak na to? Čtu tady dost protichůdné informace…

Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 19. 9. 2022
1

Dobrý den,

ohledně přesunu webu z domény na subdoménu – záleží, v jakém adresáři máte obsah webu a zda používáte statické stránky nebo nějaký redakční systém (wrodpress, Drupal, Joomla,..).

 1. podívejte se do nastavení DNS záznamů, zda máte nastavený hvězdičkový záznam (v názvu bude hvězdička) a typ A nebo v názvu bude název subdomény a typ A. Pokud tento záznam nemáte, vytvořte nový záznam nahoře nad tabulkou se záznamy a přidejte záznam:

  název: jméno subdomény
  typ: A
  TTL nechte výchozí
  data: IP adresa webhostingu u wedosu (lze zjistit z informací v detailu webhostingu – IPv4 adresa)

  V případě, že bylo nutné tento záznam vytvořit, bude potřeba nějakou chvíli počkat, než se změny projeví.

 2. Pokud využíváte nějaký redakční systém, změňte bázovou adresu webu na novou se subdoménou (pokud je potřeba). Například zde je návod pro WordPress.
 3. a) Pokud máte obsah webu v adresáři www\domains\domena.tld, přihlaste se do FTP a adresář přejmenujte z domena.tld na subdomena.domena.tld

  b) Pokud máte obsah webu v adresáři www , vše nechte jak je. Pouze se ujistěte, že neexistuje adresář www\domains\subdomena.domena.tld nebo www\subdom .

 4. web by měl být přesunutý na subdoménu. V tuto chvíli jen přenastavíte DNS záznam domény na Wix dle jejich instrukcí.
Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 19. 9. 2022
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.