Přesun webhostingu na druhou doménu

66 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, z provozních důvodů jsme se rozhodli přejmenovat naši provozovnu a tak jsem nakoupil novou doménu. Potřebuji pomoct s přesunutím webhostingu (včetně obsahu) na novou doménu, je-li to možné.

Aktuální doména včetně webhostingu: penzionlobec.cz

Nová doména zatím bez hostingu: apartmanlobec.cz

Jsem webmaster začátečník samouk, v přenastavování DNS jsem se už jednou ztratil a byla z toho pěkná šlamastika. Je prosím přesun webhostingu včetně obsahu na novou doménu možný a pokud ano, můžete to prosím pro mě udělat? Starou doménu po uplynutí nechám propadnout, nicméně do té doby (ještě 6 měsíců) by bylo ideální, kdyby její návštěvy byly skrz DNS automaticky přesměrovány na doménu novou.

Předem velice děkuji!

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0
MV270050 36.04K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud chcete použít hosting pro jinou doménu, můžete jej dle https://kb.wedos.com/cs/webhosting/administrace-webhosting/prejmenovani-webhostingu/ přejmenovat
(pozn.: je potřeba dodržet a zkontrolovat všechny kroky, které jsou v návodu uvedeny

Případně lze WP web přejmenovat dle https://help.wedos.cz/navody/webhosting/wordpress-zmena-nazvu-webu/

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den, asi jsem se správně něvyjádřil. Bojím se takové kroky podniknout, nerad bych něco zvoral. V minulosti (když byla podpora ještě po chatu) byl operátor vždy ochotný pomoci podobné kroky udělat za mě. Je tato varianta prosím stále možná?

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Dobrý den,
Chat stále aktivní je, naleznete jej v administraci u detailů služeb.
Co se zákroků týče. Zašlete nám, prosím, váš požadavek znovu prostřednictvím kontaktního formuláře na následující stránce:

https://client.wedos.com/contact/cform.html

s tím, že se nejprve přihlaste do svého zákaznického účtu. Tím se nám autorizujete, tedy prokážete vaši totožnost.

Jedná se o bezpečnostní opatření, které zamezuje tomu, aby změny v jakýchkoliv údajích a datech požadovala cizí osoba, která k tomu oprávněna není.

Pokud se neprokážete (neautorizujete), mohou naši pracovníci vaše požadavky odmítnout.

Zároveň vás prosíme, abyste byli vždy, když s námi komunikujete přes kontaktní formulář či chat, přihlášeni. Výrazně to urychlí a zjednoduší vyřízení vašich dotazů a požadavků.

Děkujeme za pochopení.