Přesun WordPress webu na novou doménu a přesměrování

848 zhlédnutíDoménydoména prevod převod domén
0

Dobrý den,

provádíme re-branding a zakoupili jsme novou doménu/web a zaplatili nový hosting, jaký je prosím postup pro převod WordPress webu na novou doménu a zároveň přesměrování staré domény na tu novou, kterou chceme využívat?

Děkuji za odpověď

Role: Zákazník
EP244880 Odpověděl na otázku 19. 6. 2022
0

Dobrý den,

moc děkuji, ale hází mi to chybu při pokusu o přejmenování. Můžete mi prosím konkrétně pomoct bez odkazů na nápovědy a dořešit to se mnou konkrétně?

CHYBA

  • V systému již existuje objednávka webhostingu pro stejnou doménu

Mám už novou doménu i hosting na ní, potřebuji tedy WordPress web přehodit na tuto novou a následně tu původní přesměrovat na tuto novou.

děkuji mockrát

Role: Zákazník
EP244880 publikoval nový komentář 19. 6. 2022

Jakou doménu konkrétně přejmenováváte na jakou ?

Máme web siluetyogawear.com a nově koupenou doménu wearsiluet.com plus i zaplacený hostina a potřebovali bychom celý WordPress převést na wearsiluet.com a zároveň starý web přesměrovat na nový.. Je to nějak možné?

Možnosti jsou 2 ,

1. (doporučuji spíše tuto) přejmenujete webhosting wearsiluet.com na wearsiluet.xxx https://kb.wedos.com/cs/webhosting/administrace-webhosting/prejmenovani-webhostingu/ , následně webhosting siluetyogawear.com přejmenujete na wearsiluet.com viz https://help.wedos.cz/navody/webhosting/wordpress-zmena-nazvu-webu/ (změníte url, přejmenujete webhosting a adresář) .
Poté stačí u původní domény nastavit přesměrování https://kb.wedos.com/cs/domeny/administrace-domeny/presmerovani-domeny/

2. možnost je data přesunout z původního hostingu na nový viz https://help.wedos.cz/navody/webhosting/migrace-webu-mezi-hostingy-wordpress/ a následně nastavit u druhé domény přejsměrování https://kb.wedos.com/cs/domeny/administrace-domeny/presmerovani-domeny/

Případně je možné provést migraci webu ze strany podpory, jedná se ale o placený ukon, viz https://www.wedos.cz/webhosting/priplatkove-sluzby – v tomto případě využijte pro požadavek kontaktní formulář (https://client.wedos.com/contact/cform.html)

Děkuji mockrát, bohužel v Nastavení – Obecné u Wedosu tuto možnost postrádám a do ftp se díky správci webu přede mnou taktéž nedostanu. :/ díky moc za rady

Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.