Převod webhostingu kvůli novější verzi PHP

176 zhlédnutíWebhostingaktualizace PHP webhosting
0

Dobrý den,

na webhostingu salon-magnolie.cz používáme redakční systém Joomla. Ten mi začal hlásit starší verzi PHP. V administraci se mi nabízí max. verze 7.3. Dočetl jsem se, že mám kontaktovat podporu, abyste mi hosting převedli na novější.

Chtěl bych vás tedy poprosit o převod.

Děkuji.

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0
TJ285257 20.12K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

php 7.4 a vyšší lze zvolit pouze u novějších webhostingů.

můžeme vám zřídit nový webhosting na novém serveru.

O zaplacené období nepřicházíte, nový webhosting dostanete se stejným datem expirace a stejným nastavením, jako ten původní. U původního webhostingu se nastaví expirace 1-2 měsíce a pak se ukončí.

Bohužel nemáme k dispozici automatickou migraci, tedy si budete muset ručně přesunout data webu, databáze, e-mailové schránky.

Přístupové údaje k FTP, e-mailům, DB apod. budou nové, tedy je bude nutné upravit v klientech. Zřídí se nový webhosting s dočasným názvem, web si budete moci připravit na interní URL nebo s nastavenou IP adresou v souboru hosts a po připravení se webhostingy přejmenují. Pokud používáte Let’s Encrypt certifikát, půjde vystavit až po nasměrování domény, očekávejte proto cca 2 hodinový výpadek webu. Lze o něco zkrátit snížením TTL v DNS a přípravou vlastního certifikátu.

Budete mít zájem?

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den,

ano, prosím o přípravu nového prostředí a expirací stávajícího na 2 měsíce. Aspoň toho využiju pro otestování nové verze Joomla.

Můžete mi, prosím, jen poslat informaci, co znamená převedení emailů? Asi si umím představit, že založím emailové schránky, ale nevím, jak tam do nich nahraji doručenou a odchozí poštu.

Děkuji.

Martin Heindl

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0
TJ285257 20.12K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

migrace e-mailových schránek provedete podle tohoto návodu .

Poprosím vás tedy o zaslání vašeho požadavku přes kontaktní formulář a to autorizovaným způsobem (přihlášením do administrace). Následně vás budou kolegové kontaktovat s dalším postupem skrze e-mail.

Role: Podpora
Odpověděl na otázku