Přístup k poštovnímu účtu pomocí WEB aplikace.

Vyřešeno1.20K zhlédnutíWebhosting
0

Pěkný den, je možné se k emailům které používají domény (např. evahajska.cz) provozované na vašem HW&SW zázemí dostat i jinak než zprovozněním účtu v emailovém klientu (např. Klient W10, Outlook, …)?

Tedy je u vás k dispozici WEBové rozhraní kterým se za pomoci jména účtu a hesla dostanu k poště, aniž bych musel něco instalovat (vynechme předinstalovaného klienta W10).

Jde např. o stav na dovolené, kdy má rodina k dispozici jen jeden notebook a není vhodné do něj něco doinstalovávat a nastavovat.

Chápu, že z hlediska bezpečnosti je WEB prohlížeč (špatně nastavený) problém, dají se z něj vztáhnout i hesla. Ale mít u sebe stále „svůj“ nastavený notebook je někdy problém.

Děkuji vám za odpověď

Stanislav Valouch

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 8. 6. 2020
0

Ano, přesně tak, ja píší z Wedosu – https://webmail.wedos.net/ . Jen doplním, že je skrz webové rozhraní možné nastavit několik e-mailových adres na stejnou e-mailovou schránku. Pokud tedy budete chtít adresy info@domena.cz a objednavky@domena.cz, v administraci webhostingu si vytvoříte e-mailovou schránku info@domena.cz, ke které přidáte alias objednavky@domena.cz. Tím zajistíte to, že se Vám po přihlášení zobrazí e-maily z adresy info@domena.cz i objednavky@domena.cz. To by Vám samozřejmě fungovalo i v klientovi na Windows. Pokud ale chcete z této schránky odesílat z obou adres, přihlaste se do https://webmail.wedos.net/ , klikněte na nastavení a dále na profily. Dole klikněte na ikonu plus. Vyplňte jméno, které chcete, aby se zobrazovalo příjemci a do pole e-mail vyplňte info@domena.cz a uložte změny. To samé opakujte ještě jednou, jen vyplňte e-mail objednavky@domena.cz. Při psaní e-mailu si pak můžete vybrat, ze které adresy se e-mail odešle. Tohle řešení je vhodné zejména v případě, kdy pořebujete dvě adresy, ale nechcete si pamatovat dvě hesla.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 8. 6. 2020
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.