Přístup k souborům přes http pouze pro členy Group (dle přístupových práv)

Vyřešeno171 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, chci udělit oprávnění k přístupu k souborům pouze pro některé uživatele.

I když jsem přihlášen jako admin, nemohu soubor s právy rw-r—– přes http zobrazit. Mohu jej zobrazit, až když udělím oprávnění rw-r–r–.

Tímto však vidí soubor každý.

Příklad 1 – soubor (s právy rw-r—–) by měl vidět člen „group“: https://kralik.xafour.eu/wp-content/uploads/html_files/processed/1.html

Příklad 2 – soubor s právy rw-r–r–) vidí každý: https://kralik.xafour.eu/wp-content/uploads/html_files/processed/2.html

Dotaz: Jak nastavím, kdo je v „Group“, která může vidět soubory s právy rw-r—– a tudíž soubor 1.html?

Zkoušel jsem v „My Account – Customers – Priviledged customers“ nastavit přístup, ale nepomohlo to.

díky

MB

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 7. 2. 2024
0

Zdravím, obávám se, že to je právě problém. 🙂 Pro Wedos jde o interní nastavení webhostingu, systému, na kterém weby běží. Vy máte přiřazeného nějakého systémového uživatele pod linuxem, který vás identifikuje jako zákazníka, ale tím to končí. Další systémoví uživatelé jsou další zákazníci. Pak mají nějak postavené skupiny, ale to je už pro obyčejné zákazníky blackbox, interní věc, neměnná věc. Myslím, že pokud chcete mít pro přístup k souborům WP nějaká pravidla, musí to řešit třeba samotný WordPress, třeba přes plugin.

MB313456 Vybral nejlepší odpověď 7. 2. 2024
0

Zdravím, o jakých uživatelích mluvíte? Uživatelích WordPressu? Jak to chápu já, tak vy řešíte oprávnění na úrovni filesystému webhostingu (Linux), ne WordPressu.

MZ61249 Odpověděl na otázku 23. 1. 2024
0

Zdravím, patrně mluvím o uživatelích Linuxu, protože soubor je uložen přímo v adresářích a není spravován (jako stránka nebo příspěvek) před WordPress.

Jde mi o to, že nechci, aby měl přístup každý a abych mohl řídit, kdo tento přístup má. Z oprávění jsem pochopil, že je možno je různě nastavit pro Owner, Group, Everyone. Nevím, jak nastavit kdo je v Group a Owner. Soubor mohu zobrazit pouze, když dám oprávnění všem, t.j. v řetezci práv „rw—-r–“ musí být „r“ na třetí pozici zprava, což ale udělí přístup všem. díky, MB

Role: Zákazník
TP325954 Změnil status na publikováno 24. 1. 2024
0

..přes WordPress… – pardon, překlep

Role: Zákazník
TP325954 Změnil status na publikováno 24. 1. 2024