problém s přístupem k wp eshopu po pokusu o přesměrování domény

Vyřešeno158 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, mám problém s přístupem ke svému wordpress eshopu, který jsem začal vytvářet na doméně www.artlaser.store

Potom, co jsem si přeregistroval další doménu artlaser.cz pod wedos, jsem jí nastavil DNS servery a propojil ji s webhostingem, který byl zřízen spolu s registrací artlaser.store

Mým záměrem bylo provozovat eshop na doméně artlaser.cz, takže jsem v administraci wp v nastavení změnil instalace wp (URL) na https://artlaser.cz a Úvodní stránka webu (URL) také na https://artlaser.cz, což byla asi chyba, jelikož se mi teď při pokusu o přístup na doménu artlaser.cz ukáže jen úvodní stránka s oznámením, že webhosting je aktivní a na artlaser.store zase hláška: Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě. Dále jsem změnil soubor .htaccess v kořenovém adresáři dle návodu WordPress | 1. Volba URL a přesměrování.

Je možné mi ještě pomoct nebo musím začít s eshopem od nuly? Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
PK265670 36.33K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

ještě bude nutné na FTP přejmenovat složku ve /www/domains z původního názvu artlaser.store na artlaser.cz

Role: Podpora
Vybral nejlepší odpověď
0

moc děkuji za odpověď, po přejmenování se při pokusu o přístup na obě domény zobrazí hláška o aktivním webhostingu… je ještě něco nutné provést, aby byl eshop funkční a já měl zase přístup k administraci wordpressu? děkuji

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0
PK265670 36.33K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pomohla obnova .htaccess. To lze provést i z nabídky nástroje v detailu hostingu. Nyní na webu vidím chybu spojení s databází. Nejspíše jste v administraci měnil heslo databáze na odkaze zde.

Heslo databáze pak musíte změnit i v souboru wp-config,php dle Změna přístupů

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

Děkuji Vám převelice, zachránil/a jste mě! Ještě mám dva dotazy. Prvním je, že po zadání artlaser.store do prohlížeče se nenačte stránka… Myslel jsem, že budou fungovat obě, ačkoliv mi jde hlavně o fuknčnost artaser.cz… Dále mi přijde, že se stránka načítá velmi pomalu. Je na to nějaký postup, který načítání zrychlí? Ještě jednou Vám velmi děkuji a přeji krásný večer.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0
PK265670 36.33K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

wordpress v základu nepodporuje více URL. Nejsnažší je nastavit přesměrování domény.

Mít totožný obsah na obou doménách je asi zbytečné a nebude to ani vhodné pro SEO. Možné to však je např. skrze plugin Multiple Domain a přesměrování domény do konkrétní složky dle této odpovědi.

Pro rychlejší načítání doporučujeme používat cachovací pluginy, nějakou kompresi atp. Nějaké rady se dočtete např. v našem seriálu nebo na webech, které se na wordpress specializují.

Role: Podpora
Edited answer