Reverzní záznamy, ale jaké ?

Vyřešeno385 zhlédnutíDNS
0

Podle návodu zde https://kb.wedos.com/cs/dns/reverzni-zaznamy-u-serverhostingu/

není vůbec jasné, jaké jméno se má zadat, pokud na serveru běží více domén.

Příklad: máme tam ISPconfig a v něm několik domén.

Pro maily apod. je nutné mít reverzní záznamy pro IP4 a IP6

Jenže jak se mají nastavit? Lze jich nastavit více? Jak to má vypadat?

IP adresa a jméno doménové jméno? WWW.doména.cz nebo doména.cz?

Příklad, máme u vás VPS 111.38 s jménem 28420.vm20.wedos.net

A vlastní doménu canonclub.cz a zulugroup.net

Jak mají vypadat reverzní IP4 a IP6 adresy a k nim související doménová jména?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Zdravím. Máte to tam relativně dobře popsáno. U VPS se předpokládá jistá fundamentální znalost problematiky (a to jak správa serveru, tak znalost fungování DNS). Wedos dle mého nemá prostor k tomu, aby zákazníky učil, jak spravovat servery, to se prostě již tak nějak očekává. 😉

Pokud máte jednu IP adresu, nastavte jeden PTR (reverzní) záznam. Pro IPv4 i pro IPv6. Současně musí být pro PTR záznam příslušný A/AAAA záznam v DNS. Příklad: máte IP adresu VPS třeba 1.2.3.4, nastavíme reverzní záznam IPv4: wedos.zulugroup.net, musí existovat v DNS i A záznam wedos.zulugroup.net, který překládá na 1.2.3.4. Pokud máte na serveru i IPv6 adresu, obdobně nastavte wedos.zulugroup.net i pro IPv6 (a místo A záznamu vytvořte AAAA).

To, že na serveru běží další domény, je v pohodě. 😉 Pokud provozujete poštovní server na témže stroji (MX), nastavte jeho identifikaci stejně jako máte nastaven reverzní záznam, to je best practice, např. wedos.zulugroup.net. Důležité je mít hlavně příslušné A/AAAA záznamy k PTR záznamu, jinak to bude nastaveno blbě a může to působit problémy.

Role: Zákazník+ Web: https://socl.cz Vizitka: Jsem s Wedosem už od roku 2011. :)
Vybral nejlepší odpověď
0

Ak používate ispconfig, tak kliknite na Systém -> Konfigurácia servera. Tam vidíte, ako sa volá Váš server a rovnaký názov vložte ako reverzný záznam k Vašim IP adresám.

Role: Zákazník+ Web: https://www.mitsoft.sk Vizitka: Venujem sa programovaniu, optimalizácií a affiliate. Poradím Vám s DNS záznamami, htaccess, wordpressom, linuxom, php, sql a všeobecne s webovými technológiami.
Odpověděl na otázku

Kategorie