Rychlost a optimalizace webu – WORDPRESS

0

Dobrý den,

mám u vás hosting sportovni-pohary-4j.cz a 4jsport.cz, na hostingu sportovni-pohary-4j.cz nám běží projekt https://www.vegfit.cz/ jako alias. Chtěl jsem se zeptat jestli to, že se jedná o alias má negativní vliv na načítání stránek? Provedl jsem pár testů a při zapnutí dvou pluginů: WP Super Cache + PhastPress (je doporučeno z hlediska optimalizace rychlosti používat spolu) se mi rychlost načítání pohybuje od 2,7s do 2,9s dle testů na PINGDOM.com z toho 2,23s je rezervováno jako WAIT TIME, mohu se zeptat co dělat s tímto faktorem WAIT TIME?

Momentálně mám dle diagnostiky 102 requestů, což je velmi vysoké číslo a budu se snažit ho co nejvíce zmenšit na ideálních 50-60, vím že toto vysoké číslo může taky negativně ovlivnit již zmiňovaný WAIT TIME. Vás tedy prosím o radu, jak co nejefektivněji postupovat abych snížil načítání stránek jinými vlivy například nastavením něčeho u vás na webhostigu popřípadě jinou optimalizací, kterou byste doporučili a máte s ní nejlepší výsledky pro webové stránky stavěné na platformě WordPress (Woocommerce) – stránky jsou stavěny pomocí builderu ELEMENTOR PRO. Dále běží pluginy: AJAX Search for WooCommerce (Premium), Elements KITE LITE, JetSmartFilters, PhastPress, Qty Increment Buttons for WooCommerce, Simple Custom CSS and JS, Toret Zásilkovna, UpdraftPlus – Backup/Restore, WooCommerce Inteligentní COD, WooCommerce Shipping & Tax, WooCommerce Variations Table, WP Super Cache, Elementor, Elementor PRO, Facebook for WooCommerce, Loco Translate, Mailchimp for WooCommerce.

Odkaz na page speedtest: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=cs&url=https%3A%2F%2Fwww.vegfit.cz%2F&tab=desktop

S pozdravem,

Ing. Jiří Lukáš

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den,

první bych rád poděkoval za rychlou odpověď. Na webhostingu běží právě jen jeden web (přes alias) a to je vše, samotná doména www.sportovni-pohary-4j.cz běží na hostingu SHOPTETU. Tudíž ohledně zátěže hostingu by problém být neměl – nevím jestli si tedy přesunem pomůžu? Každopádně na hostingu běží mailové adresy s velikostí 1854Mb, ale ty by měly běžet na MX serveru? …… takže to by ovlivňovat zátěž taky nemělo pokud se nemýlím?

Momentálně mám na webu 209 produktů, některé jsou bez variant jiné s variantami, ale celkově to bude cca 300 unikátních variant.

Takže co byste doporučil v této situaci ?

S pozdravem,

Ing. Jiří Lukáš

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Categories