Seamless migrace z Wedos hostingu na jiný Wedos hosting

Vyřešeno555 zhlédnutíAutomatická migrace
0

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na nejideálnější cestu pro migraci webu romeosbarber.cz který je již vedený na jiném hostingovém účtu u vás. Nejlépe co nejvíce seamless možnost, nechce se mi řešit přesun v noci. Děkuji za jakékoliv informace k tomuto přesunu.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 2. 1. 2023
0
99.37K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

doporučuji tento postup:

  1. Založte webhosting pod názvem například novy.romeosbarber.cz.
  2. Přemigrujte soubory a databáze webu buď manuálně, nebo pomocí naší automatické migrace.
  3. Zkontrolujte, zda web na subdoméně funguje v pořádku.
  4. Změňte nastavení webu (například bázová adresa WordPressu, název složky webu na FTP ve www/domains/…) tak, aby bylo připraveno k provozu na doméně romeosbarber.cz. Počítejte s tím, že během první cca hodiny provozu bude web fungovat pouze přes protokol http, pokud používáte náš Let’s Encrypt a ne vlastní certifikát.
  5. Odeberte alias od současného webhostingu a ihned přejmenujte nový webhosting na romeosbarber.cz. Nechte zaškrtnuté změny DNS. Změny proběhnou cca do půl hodiny.
  6. Po úspěšném nasměrování domény na nový webhosting nastavte HTTPS (pokud jej nemáte řešené vlastním certifikátem). Nastavení se propíše cca do 1 hodiny.
Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 2. 1. 2023
0

Doménu jsem tedy převedl pod nový uživatelský účet, vytvořil jsem novy.romeosbarber.cz a přemigroval web za pomoci automatického toolu na zkušební doménu romeosbarber.online. Bohužel nyní když si zadám romerosbarber.online, automaticky mne to hned přesměruje na romeosbarber.cz který běží stále jako alias na původním účtu a hostingu. Kde může být chyba? Děkuji.

Role: Zákazník
MV270050 Změnil status na publikováno 8. 12. 2022
0
99.37K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud Vás migrovaný WordPressový web přesměrovává na původní adresu, znamená to, že se při migraci nezměnila bázová adresa. Změňte ji tedy manuálně v databázi nového webu podle tohoto návodu.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 8. 12. 2022
0

Děkuji za radu. Ano, migrace nezměnila bázovou adresu. Po změně v databázi vše začalo fungovat. Avšak po zrušení aliasu u původního hostingu a změně jména nového hostingu z novy.romeosbarber.cz na romeosbarber.cz se zobrazuje hláška viz. příloha. Má to co do činění s přepisem v DNS serveru (čekal jsem ho relativně rychle), nebo je chyba jinde? Děkuji

Role: Zákazník
MV270050 publikoval nový komentář 9. 12. 2022