Sloučení webhostingů u dvou webových prezentací

Vyřešeno118 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, máme u vás X projektů a nyní bych potřeboval pomoci:

1) chceme sloučit webhosting kuceratom (který končí dnes) pod webhosting fajnagency.cz (viz. níže). Nyní to máme tak, že každý webhosting má svou vlastní prezentaci na wordpressu, tudíž to potřebuji zachovat.

Můžete mě prosím popsat co nejlépe kroky jak správně postupovat?

3216100107
kuceratom.cz
27.11.2016
29.11.2020

3215061863
fajnagency.cz
09.09.2015
11.09.2021

2) Dále bych rád přešel na weby s HTTPS zabezpečení, což jsem viděl možnost za příplatek 10,-/měsíc. Stačí to vyřešit až po sloučení hostingů a jak nejlépe postupovat?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
22.95K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

data z webhostingu kuceratom.cz bude nutné přes FTP nakopírovat na hosting fajnagency.cz, půjde tedy o obsah uložený ve /www/domains – konkrétně pak složka webu s názvem kuceratom.cz. Pro jistotu doporučuji zálohovat na svůj disk celý obsah FTP. Složku s WordPressem na druhém hostingu pak umístíte totožně do /www/domains.

Poté budete muset provést export databáze a její následný import do nové databáze u webhostingu fajnagency.cz. K databázi WordPressu kuceratom.cz se připojíte na odkaze https://pma-old.wedos.net/ a to s údaji, jež na FTP hostingu naleznete v souboru /www/domains/kuceratom.cz/wp-config.php (jak řádky s údaji vypadají si můžete prohlédnout zde). Údaje k nově založené databázi u hostingu fajnagency.cz obdržíte e-mailem.

Export a import provedete dle článku Import a export databáze v phpMyAdmin.

Pak už jen původní webhosting kuceratom.cz přejmenujete např. na kuceratom.abc dle

Přejmenování webhostingu

a doménu kuceratom.cz přiřadíte jako alias u webhostingu fajnagency.cz, kdy zaškrtnete i změnu v DNS, změna se projeví do 30-60 minut.

Webhosting – přidání a nastavení aliasů

Tímto postupem web přemigrujete. HTTPS můžete pak následně řešit dle návodu

Nastavení https ve WordPressu (WP)

Role: Podpora
Vybral nejlepší odpověď
0

Děkuji za odpověď. Něco složitějšího nemáte? Pro vás to je možná hračka, když to děláte poněkolikáté, ale pokud bych to měl dělat poprvé, tak to zatím nechám jak je….ach ta podpora. Myslel jsem, že na to je třeba nějaký plugin nebo podrobný návod krok po kroku, ale pro blbé! Né toto. I tak děkuji. Hezký den.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0
21.45K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

postup od kolegy je stručný a relativně prostý. Pokud si s tímto nevíte rady, je potřeba obrátit se na nějakého programátora. Případně je možný placený přesun z naší strany.

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Odpověděl na otázku

Kategorie