TeamSpeak 3

Vyřešeno1.32K zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho jak mám postupovat při vytváření domény. Mám ts s ip:**.***.**.**:**** a chtěl by jsem jej změnit např. na bangaming.cz.

Děkuji za odpověď.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den,

IP jsem Vám skryl jako osobní údaj a otázku zveřejnil pro komunitu.

1

Dobrý den,

pro toto nastavení potřebujete například u WEDOS zakoupit doménu bangaming.cz. Následně v DNS záznamech (nemusíte pro DNS mít webhosting) vytvoříte A záznam, že doména bangaming.cz vede na IP.

bude to vypadat nějak takto:

(tento záznam udělá ts.domena.cz jako „odkaz“ na dole vloženou IP)

Sekci DNS naleznete v administraci WEDOS ve stejnojmenné části „DNS“.

Doporučuji časem použít SRV záznamy, no tam je to složitější, takže bych začal s jednoduchým A záznamem. Kdybyste potřeboval pomoct se složitějším nastavením, nebo si nevíte rady. Ozvěte se a domluvíme se.

Role: Zákazník+ Web: https://c-net.cz Vizitka: Nepomohla Vám odpověď, nebo potřebujete i tak poradit/pomoct? Jsem student na VUT a občas podnikám v IT. Ozvěte se mi na kontakt@c-net.cz a vždy se nějak domluvíme. Jinak se rád věnuji sítím, zvukařině nebo čemukoliv spojenému s technikou. :)
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den, mockrát děkuji za rady. Vše mám nastavené (i SRV záznam).
Využil jsem ještě jeden návod: https://blog.dr-zelenka.cz/jak-na-presmerovani-z-domeny-na-teamspeak/ Ale mám ještě jednu otázku zda by jsem mohl mít doménu pouze bangaming.cz? Přes kterou by jsem se připojoval. Bez toho ts na začátku. Pokud tato možnost nejde vadit to nebude.
Prozatím děkuji

Dobrý den,
pak bude nutné nahradit SRV záznam, kdy v názvu a datech nebude uvedena subdoména, tedy záznam bude mít podobu
_ts3._udp 1800 SRV 0 5 **** bangaming.eu
Pak ještě bude nutné upravit směrování samotného A záznamů domény na IP TS serveru. Momentálně doména směřuje na IP miniwebu. Název záznamu ponechte prázdný a IP začínající 46. nahraďte IP TS serveru.