V nastavení PHP nejde vybrat PHP 7.4

Vyřešeno1.37K zhlédnutíWebhosting
0

Po přečtení článku o nasazení PHP 7.4 na sociálních sítích jsem chtěl přepnout svůj hosting na tuto verzi. Když však v nastavení PHP chci změnit verzi, jako nejvyšší verzi tam vidím PHP 7.3.

Dá se nějak prosím v nastavení hostingu přepnout na PHP 7.4? Podle tohoto článku to třeba vypadá, že ano: https://kb.wedos.com/cs/webhosting/nastaveni/webhosting-konfigurace-php/

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den,
mě rovněž nelze vybrat nové php 7.4.
Můžete mi prosím pomoci? Jedná se o hosting č. 3216020829
Předem děkuji

0

Tohle mne taky zajímá. U předešlých verzí možnost změny verze je, proč to u php 7.4 nejde?
Pokud nelze udělat upgrade na php 7.4 u starších hostingů, je aspoň nějaká možnost starší hostingy „ukončit“ a „založit jako nové“ s převedením domény?

Role: Zákazník
odznačil odpověď jako nejlepší

Ano, je to možné. Můžeme vám zřídit nový webhosting se stejným nastavením a datem expirace, jen si budete muset přesunout web, databázi a případně i e-maily.

Celkem nepříjemná věc…. Je někde popsán postup, jak tedy na to?

Můžeme vám zřídit nový webhosting na novém serveru.

O zaplacené období nepřicházíte, nový webhosting dostanete se stejným datem expirace a stejným nastavením, jako ten původní. U původního webhostingu se nastaví expirace 1-2 měsíce a pak se ukončí.

Bohužel nemáme k dispozici automatickou migraci, tedy si budete muset ručně přesunout data webu, databáze, e-mailové schránky.

Přístupové údaje k FTP, e-mailům, DB apod. budou nové, tedy je bude nutné upravit v klientech. Zřídí se nový webhosting s dočasným názvem, web si budete moci připravit na interní URL nebo s nastavenou IP adresou v souboru hosts a po připravení se webhostingy přejmenují. Pokud používáte Let’s Encrypt certifikát, půjde vystavit až po nasměrování domény, očekávejte proto cca 2 hodinový výpadek webu. Lze o něco zkrátit snížením TTL v DNS a přípravou vlastního certifikátu.

Budete mít zájem?

Určitě budu. Jsem správce několik webů a musím vše nejdříve domluvit s majiteli. Přesun webů je mi asi jasný, ale s emaily nevím, jak postupovat. Nejprve to proberu s nimi a pak vymyslím nějaký postup. Jsou to vesměs weby na WordPressu.

Stačí nás kontaktovat, až to bude aktuální.

Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.