Velmi pomalý web běžící na sdíleném serveru s WP

Vyřešeno1.55K zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

mám problém se svým webem https://apartman-palava.cz, který je nepřiměřeně pomalý, tedy respektive je zde problém s Time to First Byte, který se pohybuje od 3,5 sekundy do 6 sekund.

Dle všech speed testů je největší problém server response, tedy první request na https://palava-apartman.cz. Řekl bych, že obrázky nemám nikterak neoptimalizované (prováděl jsem i komprese), zkoušel jsem disablnout pluginy. Využíval jsem předtím W3cachce plugin, který jsem podezíral, že by mohl být strůjcem, protože v .htacces byly nějaké nezabezpečené http configy vzpjaté s tímto pluginem, ale vymazáním pluginu (i s contentem .htaccess) jsem si nikterak nepomohl. Tím chci říct, že cachování bylo na webu nastaveno, minifikace taky, ale aktuálně po vymazání pluginu w3cachce zde není žádný rozdíl v Time to First Byte.

Dá se říct, že různé podobné tipy na zrychlení webovek jsem projížděl již před přesměrováním na https, takže zde bych úplně problém neviděl.

Další věcí, která mě napadla a dávám jí největší váhu, by mohl být problém s https přesměrováním, které jsem prováděl pár dní zpátky a nějak se domnívám, že pokud není problém vyloženě na serveru (nevím, třeba byly nějaké DoS utoky, vím, že v minulosti jsem měl web podobně zpomalený skrze nějaký podobný problém), tak se web výrazně zpomalil právě po přesměrování. Mám využitý Let’s encrypt automaticky vygenerovaný přes Wedos, přesměrováno také přes .htaccess (samozřejmě i v nastavení WP). První jsem měl podezření na to, že když jsem měl přesměrování nastaveno úplně na začátku .httaccess, tak se to nějak mohlo bít s nastavení w3cachce pluginu, ale ani po přesunutí přesměrování přímo přes BEGIN wordpress se situace nezlepšila. Tím by pak možná odpadal i problém s pluginy, minimálně jsem je zkoušel všechny disablnout a zase enablnout, jestli si to nepropíše třeba nějak jinak nastavení na https. Ale opravdu nevím…

Aktuální .htaccess s tím, že je stále first time to byte stejně v háji…

Pak mě ještě napadá, pokud máte s tímto zkušenost, zkusit promazat něco z databáze, jelikož na této instalačce jela předtím 5 let jiná free šablona, která byla mimochodem také velmi pomalá, ale dával jsem to za vinu velmi neaktuální šabloně, neaktuálnímu PHP atd.

Nenapadlo by Vás nějaké další řešení, jak si v tomto případě pomoci. Dostal jsem od podpory Wedosu tip na tento článek – https://help.wedos.cz/navody/webhosting/optimalizace-wp-1-volba-url-a-presmerovani/ – který mi ale přijde v mém případě úplně zbytečný, jelikož přesměrovávám přímo na palava-apartman.cz.

Problém je palčivý i v tom případě, že sám vím, že pokud bych chtěl hledat nějaký apartmán, nebo něco, tak takhle „pomalé“ načítání webových stránek by mě značně rozhodilo. Nebo spíš takový ten first response time od webovky. Pak už jen mám jediný nápad a to zkusit nějaký jiný webhosting, protože mi přijde, že déle než samotnou tvorbu webovky řeším její optimalizaci/rychlost 😀 :).

Děkuji mnohokrát za rady/tipy.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
LB285258 Vybral nejlepší odpověď 21. 4. 2021
0
53.63K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 2 Comments

Dobrý den,

máte webhosting na starším serveru, je zde tedy možnost nám napsat a domluvit se na vytvoření nového webhostingu. Pokud byste měl zájem napište nám autorizovaně přes https://hosting.wedos.com/cs/cform.html

O zaplacené období nepřicházíte, nový webhosting dostanete se stejným datem expirace a stejným nastavením, jako ten původní. U původního webhostingu se nastaví expirace 1-2 měsíce a pak se ukončí.

Bohužel nemáme k dispozici automatickou migraci, tedy si budete muset ručně přesunout data webu, databáze, e-mailové schránky.

Přístupové údaje k FTP, e-mailům, DB apod. budou nové, tedy je bude nutné upravit v klientech. Zřídí se nový webhosting s dočasným názvem, web si budete moci připravit na interní URL nebo s nastavenou IP adresou v souboru hosts a po připravení se webhostingy přejmenují. Pokud používáte Let’s Encrypt certifikát, půjde vystavit až po nasměrování domény, očekávejte proto cca 2 hodinový výpadek webu. Lze o něco zkrátit snížením TTL v DNS a přípravou vlastního certifikátu.

Pomůže Vám to?
Ve Vašem konkrétní případě pouze trochu. U takto neoptimalizovaného webu nelze čekat skvělé výsledky testů. Osobně jsem naměřil více než dobrou první odezvu serveru – https://www.webpagetest.org/result/210420_AiDc65_d9c9d07509ed809f680f181914eaecdf/1/details/#waterfall_view_step1
Nicméně nemáte nastavené pořádné přesměrování na HTTPS a ideálně i www. Nemáte vyřešený mixed-content a optimalizace obrázků na tom taktéž není nejlépe. Po přesunu bude tedy potřeba toto vše vyřešit.

Role: Podpora Web: https://stackoverflow.com/ Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
LB285258 Vybral nejlepší odpověď 21. 4. 2021
0
43.59K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

vy zde máte uvedeny dvě domény – apartman-palava.cz která nesměruje na náš webhosting a palava-apartman.cz která směruje na náš webhosting. U palava-apartman.cz právě vidím dle testu problém se směrováním na https. To můžete opravit podle tohoto návodu.

Role: Podpora
RK184621 publikoval nový komentář 19. 4. 2021
0

Dobrý den,

dle Všeho testu tam tedy trvá 186 ms, než se přesměruje na https. Ale dále je zde požadavek na https, který trvá kolem 7 sekund. Já jsem na návod koukal, ale nevidím zde nic, co by mi pomohlo ve vyřešení problému. Je zde jen návod, jak omezit počet přesměrování typu http > doména s https a www.

Neřeší to reponse time serveru.

Děkuji moc.

Radim Kříž

Role: Zákazník
TJ285257 Změnil status na publikováno 18. 4. 2021
0

Tedy ještě trochu jinak.

SSL Negotiation: 189 ms
Time to First Byte: 7496 ms

Role: Zákazník
TJ285257 Změnil status na publikováno 18. 4. 2021
0

Dobrý den,

po přesunutí na novější server je odpověď na https request ze 7 sekund na 0,60 a web o poznání frčí a je již použitelný. Takže za mě aktuálně spokojenost, další doladění zkusím již nějak vyřešit sám dle web testů.

Děkuji moc za pomoc. Vlákno můžete označit jako vyřešeno.

Hezký den.

Radim Kříž

Role: Zákazník
LB285258 Změnil status na publikováno 21. 4. 2021