Vypnutí TLS 1.0 a TLS 1.1 na webhostingu

Vyřešeno1.05K zhlédnutíWebhosting
1

Dobrý den,
na webhostingu používám HTTPS s certifikátem Let’s Encrypt. Vypadá to, že výchozí nastavení webhostingu je takové, že podporuje protokoly TLS 1.0, TLS 1.1 a TLS 1.2. Vzhledem k tomu, že TLS 1.0 a TLS 1.1 končí podpora v prohlížečích a pomalu přestávají být považovány za bezpečné, chtěl bych použití těchto dvou protokolů na svém webhostingu zakázat.

Pokud jsem nikde v administraci nepřehlédl žadné nastavení, v rámci služby webhosting nemáme přístup ke konfiguraci Apache a jediný způsob, jak se dá něco takového možná ovlivnit, je pomocí .htaccess.

Nevíte někdo prosím, zda (a případně jak) se dá zakázat použití TLS 1.0 a TLS 1.1 na webhostingu? Narazil jsem na tento článek, ale nenašel jsem žádnou funkční konfiguraci, která by u Wedosu fungovala. https://www.askapache.com/htaccess/apache-ssl-in-htaccess-examples/#SSLOptions_Directive

Předem díky za rady, případně nápady.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
1
29.46K - WEDOS Internet, a.s. 5 Comments

Dobrý den,

na našem webhostingu takové nastavení není možné, musíme jej případně provést my z naší strany a změna bude platná pro všechny webhostingy. Předám dotaz vývojářům, zda něco takového plánujeme a v jakém časovém horizontu. Odpovíme vám buďto e-mailem nebo zde na help fóru.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Pokusím se vám poradit s CMS.
publikoval nový komentář

Díky za rychlou odpověď.

Taky by mě odpověď zajímala, přimlouvám se za její uvedení přímo zde. Děkuji

Kdyby mi dorazila jen mailem a ne sem, přidám ji tady jako novou odpověď.

Dobrý den, zatím mi žádná odpověď nedorazila. Přípomínám se tedy s prosbou o informaci, zda plánujete vypnutí TLS 1.0 a TLS 1.1, pokud ano, v jakém časovém horizontu. Děkuji.

Ještě během února se na webhostingu chystá zakázání protokolů TLS 1.0 a 1.1.

Prohlížíte 1 ze 5 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Categories