Výrazné snížení rychlosti webu po přesunu na hosting

Vyřešeno1.72K zhlédnutíWebhostingrychlost odozvy rychlost webu webhosting
0

Dobrý den,

po přesunu (migraci) webu na doménu 2pgastro.cz se výrazně zpomalila rychlost webu a celkového načítání. Web byl přesunutý z domény http://gastro-remake.fandablazek.com a jedná se o totožný klon 1:1, bez žádných dalších úprav. Na původní doméně je web pěkně rychlý a v testu Page Speed Insights má skóre 95 / 100. Při porovnání výsledků tohoto testu na obou doménách je zřejmé, že jediný rozdíl je v rychlosti odpovědi serveru. Na doméně 2pgastro.cz je načítání díky tomu delší někdy i o několik vteřin, viz přiložené screenshoty.

Zakoupené tarify jsou stejné v obou případech (webhosting NoLimit). Je možné, že se chyba stala například při migraci, ale máme u Vás zaregistrováno poměrně hodně webů a stejný postup migrace využíváme i jinde a nikdy to nebyl problém. Předem děkuji za informace a případné rady, jak tento problém vyřešit.

S pozdravem

František Blažek

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 28. 4. 2021
0
53.63K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

na mezi prohlížeči může být rozdíl v rychlosti avšak ne tak velký. Osobně jsem naměřil lepší hodnoty viz níže. Prověřil jsem rozdíly mezi hostingy a původní hosting byl na novějších serverech (to ale neznamená že aktuálně je na starším = pomalejším, jelikož jsem již zaznamenal případy kdy měl web lepší výsledky na starším serveru). Rovněž je tam rozdíl ve verzi PHP, ta by ale neměla rychlost zásadně ovlivňovat.

Zde Vám bohužel nedokážu více poradit. Pokud byste měl zájem, můžeme Vám zřídit nový hosting pro 2pgastro.cz – kde budete mít rovnou k dispozici nové PHP verze avšak weby si budete muset přesunout jelikož prozatím nemám automatickou migraci. Nemohu Vám ale slíbit že nový webhosting rychlost vylepší.

Role: Podpora Web: https://stackoverflow.com/ Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 28. 4. 2021
Prohlížíte 1 ze 8 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.