Výrazné snížení rychlosti webu po přesunu na hosting

Vyřešeno1.73K zhlédnutíWebhostingrychlost odozvy rychlost webu webhosting
0

Dobrý den,

po přesunu (migraci) webu na doménu 2pgastro.cz se výrazně zpomalila rychlost webu a celkového načítání. Web byl přesunutý z domény http://gastro-remake.fandablazek.com a jedná se o totožný klon 1:1, bez žádných dalších úprav. Na původní doméně je web pěkně rychlý a v testu Page Speed Insights má skóre 95 / 100. Při porovnání výsledků tohoto testu na obou doménách je zřejmé, že jediný rozdíl je v rychlosti odpovědi serveru. Na doméně 2pgastro.cz je načítání díky tomu delší někdy i o několik vteřin, viz přiložené screenshoty.

Zakoupené tarify jsou stejné v obou případech (webhosting NoLimit). Je možné, že se chyba stala například při migraci, ale máme u Vás zaregistrováno poměrně hodně webů a stejný postup migrace využíváme i jinde a nikdy to nebyl problém. Předem děkuji za informace a případné rady, jak tento problém vyřešit.

S pozdravem

František Blažek

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 28. 4. 2021
0

Dobrý den,

určitě netvrdím, že starší znamená pomalejší, ale pokud jde o výsledky testů bez cache, tak tam rozdíl byl minimálně v tomto případě. Každopádně děkuji za Vaši snahu o řešení problému. Pokud tedy je ta možnost, tak bych Vás poprosil o přesunutí na novější server. Data webu, která potřebujeme máme všechna zálohovaná a připravená k migraci. Tudíž data na tomto serveru se mohou bez problému smazat a na novém serveru si vše potřebné nahrajeme sami. Jen ještě dotaz, jak je to v případě přesunu s emailovými schránkami? Jediné co je v tomto případě nutné zachovat v chodu jsou emailové schránky klienta. Co se týče webu samotného, to nehraje roli. Děkuji ještě jednou.

Role: Zákazník
JŠ255861 Změnil status na publikováno 11. 3. 2021
Prohlížíte 1 ze 8 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.