Webhosting bez domény

Vyřešeno190 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, ráda bych zakoupila webhosting pro doménu registrovanou na Active24 – nejsem jejím vlastníkem, doména by měla zlstat tam. Jaký je prosím postup? (nejsem příliš zdatná v IT, bylo mi však řečeno, že je to možné)

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den,
o jakou jde doménu? Pokud nejste vlastníkem, tak nemáte přístup ke správě DNS domény a tedy ji na webhosting (webový prostor/obsah) ani nasměrovat nemůžete.

0

Dobrý den,

nemusíte být vlastníkem dané domény, ale musíte umět zařídit, aby Vám vlastník udělil přístup ke správě DNS nebo DNS záznam přidal sám. Na této stránce vyplňte požadované údaje a objednejte webhosting pro doménu. Jakmile toto budete mít, do e-mailu Vám přijdou údaje k webhostingu. Konkrétně Vás budou zajímat adresy IPv4 a IPv6.

V DNS dané domény vytvořte tyto záznamy:

.

Změny se neprojeví ihned, je třeba počkat nějakou dobu (max. 48 hodin, ale osobně mi to nikdy netrvalo déle než půl hodiny)..

Veškerý obsah umístěte do adresáře www\domains\nazvedomeny.cz .

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
Vybral nejlepší odpověď