Website – filozofie tvorby stránek

Vyřešeno1.57K zhlédnutíWebSite
0

Zdravím všechny.

Asi sem moc nezapadám, nejsem webový guru. Kdysi dávno jsem pro naše hasiče dělal web ve FrontPage Express, ale nebylo to moc pružné a tak se mi zalíbila na Wedosu možnost použití Website pro tvorbu stránek. Nicméně – protože jsem postižen používáním FP, tak mi poněkud není jasná filozofie a názvosloví objektů Website.

Zkoušel jsem naslepo něco zkušebně páchat, ale když je to jen formou pokus/omyl, tak to moc nebaví. A protože do toho chtěl trošku více proniknout, můžete mi tu prosím někdo poradit, jak  postupovat při tvorbě webu přes Website? A ano, někde na stránkách Wedosu, jsem nějaký popis našel, ovšem rozhodně to nebyl popis tvorby stánky jakou bych chtěl já (jednoduché).

Přiložím náčrt podoby. Nic extra v porovnání s tím, co se v dnešní době na webu prezentuje… 🙂 V podstatě jen tři pole – záhlaví, menu a vlastní obsah stránky.

Záhlaví jen statické – pozadí, text, grafické logo

Menu – pouze to nejzákladnější – O nás, Aktuálně, Archiv a Kontakt

No a pod tím okno, kde se budou vypisovat stránky dle zvolení položky v menu. Aktuálně budu v průběhu roku doplňovat o aktuální akce s tím, že součástí textu bude třeba miniatura s odkazem na fotogalerii (vytvořenou Website???).

V archivu budou v podstatě přesunuty stránky „Aktuálně“ z jednotlivých let.

No a v kontaktu mimo kontaktních údajů nějaký kontaktní formulář.

Postupně bych to nějak vylepšoval, ale tahle jednoduchá kostra je základ, od kterého bych se chtěl odrazit.

Pomůže mi s tím postupem tady někdo trpělivý?

Děkuji moc předem za pomoc

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 31. 3. 2021

Jen doplním, že jsem nahrál původní podobu zmiňovaného webu na http://www.sdhusti.cz aby bylo vidět jak jednoduše si to představuji….

0
RM130195 44.22K - WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

dobrou volbou by mohl být WordPress, jednoduchý redakční systém s širokými možnostmi. Můžete si vybrat a snadno nainstalovat šablonu, do které stačí napsat obsah.

Můžete použít náš instalátor aplikací.
https://kb.wedos.com/cs/webhosting/administrace-webhosting/webhosting-instalator-aplikaci/

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer (WEDOS WebSite, WEDOS OnLine).
MN184477 publikoval nový komentář 18. 2. 2020

No WordPress jsem právě taky kdysi chtěl zkusit, ale jednodušší mi rozhodně nepřijde. Tedy snažil jsem se k němu něco vyhledat, ale taky jsem poněkud práci v něm nepobral… A to jako ten můj požadavek podoby webu je na WebSite složitý?

Prohlížíte 1 ze 4 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.