Wedos cloud a ssh klíč

Vyřešeno381 zhlédnutíWEDOS Cloud
0

Dobrý den,

zeptám se zde jestli náhodou někdo nemá podobný problém s wedos cloud. Vím, že služba je „holá“ a dost si toho musí člověk donastavit, udělat sám, ale trochu chybí ze strany wedosu základní info co a jak lze a né jen marketingově co služba umí.

Můj problém je se samotné přihlášení do VM (virtuálu). Pokouším se nainstalovat VM s Debianem 10 což se povede, ale v defaultu je možné se k virtuálu připojit pouze přes vnc jenže žádný user s heslem není defaultně nastaven takže jediná cesta je pouze přes ssh což je proveditelné pouhými 2 kroky (aktivovat síť a přidat veřejný ssh klíč). Obojí jsem udělal a přes putty se připojím pomocí ssh k VM. Jenže při pokusu o přihlášení (předpokládám, že username je default z opennebuly tedy ovxxxx, ale zkoušen i root) dostanu jen: Server refused our key …

Klíč je samozřejmně v pořádku a kopírován i do dalších klasických vpn, ale zde se nepřipojím. Bohužel bez tohoto nenastavím klasické heslo userovi a nemůžu tedy VM nijak využít a služba jako taková mi je k ničemu. Pokusil jsem se i přes wedos help – chat, ale bez výsledku. Narazil jsem sice na velmi vztřícného člověka, ale bohužel to byl člověk bez znalosti OP (nejspíše 1 lvl support), ale i tak jsem byl rád za vstřícné jednání a pokusu se mi pomoct.

Luděk

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď

UPDATE: odpovím si sám 🙂 problém byl ve více-řádkovém ssh klíči. Pokud jsem ho převedl do 1-řádkového tak již O.K.

0
RM130195 39.57K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

LN57197 komentoval 3. 11. 2020

UPDATE: odpovím si sám 🙂 problém byl ve více-řádkovém ssh klíči. Pokud jsem ho převedl do 1-řádkového tak již O.K.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer (WEDOS WebSite, WEDOS OnLine).
Vybral nejlepší odpověď

Kategorie