WordPress vydá kritickou chybu

Vyřešeno11.58K zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den! Pracoval jsem na WordPressu http://kristynamahovska.cz/ a potřeboval jsem si stáhnout plugin. Po stažení mi přestal fungovat WordPress a teď tam ani nemůžu. Objeví se chyba a říká: „To znamená, že informace o uživatelském jménu a hesle ve vašem souboru wp-config.php jsou nesprávné nebo že se nepodařilo navázat spojení s databázovým serverem. To může znamenat, že databázový server vašeho hostitele je mimo provoz.“ Prosím o pomoc, jak to opravit.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 22. 5. 2023
0

Dobrý den.

Soubor wp-config.php, o kterém tu je řeč, umožňuje spojení s databází. Databáze je místo, kde jsou uložena všechna data webu – všechny články, texty, komentáře, uživatelé, a podobně.. Bez spojení s databází není možné tato data jinak získat a protože WordPress nemá co napsat, vypisuje chybu „Error establishing a database connection“.

Jak najíét soubor wp-config.php a opravit v něm spojení s databází:

Přihlaste se na FTP. Nejjednodušší způsob, jak se na FTP přihlásit, je skrz webový prohlížeč. Do webFTP se přihlásíte na adrese webftp.wedos.net podle tohoto návodu. Jakmile se přihlásíte, uvidíte před sebou několik složek. Klikněte na tu, která se jmenuje www.

v tuhle chvíli uvidíte další složky. Pravděpodobně mezi nimi nebude soubor wp-config.php. Kdyby tam ale tenhle soubor byl, pracujte rovnou s ním a dalšího kroku si nevšímejte. V případě, že by tam soubor wp-config.php nebyl, klikněte na složku domains a v ní pak na kristynamahovska.cz. Opět uvidíte několik složek.

Najděte soubor wp-config.php a klikněte u něj na tlačítko upravit.

Před sebou uvidíte textový editor. V něm hledáte nápis DB_NAME. Vedle tohoto nápisu uvidíte název databáze, ke které je Váš WordPress připojený. Ve Vašem případě buď d321221_7468au nebo d321221_kristyn. O pár řádků níž pak najdete DB_PASSWORD, vedle kterého je heslo k Vaší databázi. Tohle heslo je zřejmě neplatné a bude ho potřeba změnit.

Pokud si nové heslo pamatujete, jednoduše přepište staré heslo na nové. Heslo je mezi

'heslo'

. Tohle

'

tam musí zůstat, změňte opravdu jen to heslo.

V případě, že heslo k databázi nevíte, klikněte na tento odkaz, klikněte na kristynamahovska.cz a v pravé části stránky najděte databázi, která je napsaná v souboru wp-config.php. U této databáze klikněte na lupu.

V pravé části stránky najdete Změna hesla admin a pod ním jsou dvě políčka. Do každého z nich zadejte nové heslo k databázi (obě hesla musejí být stejná) a uložte změny.

Potom se vraťte zpět do souboru wp-config.php a vložte nové heslo mezi tyhle znaky “. Tohle ‚ tam musí zůstat, změňte opravdu jen to heslo.

Potom klikněte na symbol uložení vlevo nahoře.

Pokud jste vše udělala správně, web by měl začít okamžitě fungovat.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 22. 5. 2023
0
99.37K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

databáze webhostingu kristynamahovska.cz je zcela smazaná. Můžete ji obnovit z vlastní zálohy, nebo vyžádat naši zálohu podle tohoto návodu, ale obnova bude složitější než v pouhém případě smazání dat.

Postupujte takto:

  1. Založte novou databázi podle tohoto návodu.
  2. Databázi ze zálohy importujte podle tohoto návodu. Případné chyby řešte podle kapitoly Běžné problémy.
  3. Na FTP najděte ve složce www nebo www/domains/kristynamahovska.cz soubor wp-config.php a v něm upravte přístupové údaje k databázi na ty aktuální.

To by mělo k obnovení WordPressu stačit.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 18. 5. 2023
0

Mohu zjistit, proč bylo vše smazáno?

Web jsem záměrně nezálohoval, bude obnoven po vytvoření této databáze?

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 18. 5. 2023
0
99.37K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

V administraci mám pouze databáze zrušena 18.05.2023 12:08:22 user: Kristýna M.

Jaká je situace na FTP Vám říct nedokážu, ale v rámci jedné obnovy zálohy si můžete vyžádat i obsah FTP, třeba nahraný do zvláštní složky, odkud si můžete případně obnovit pouze vybrané soubory. Datum zálohy Vám sdělí v reakci na žádost technik.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 18. 5. 2023
0

Omlouvám se, jen je to pro mě všechno velmi těžké a pracuji na tom poprvé v životě. Musím teď udělat všechny věci, které jsi napsal v první zprávě? Vytvořit novou databázi a importovat ji?

Budu vám často psát, protože mnoha věcem nerozumím, tak se předem omlouvám.

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 18. 5. 2023
0
99.37K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Ano. Smazanou databázi bohužel snáz obnovit nelze.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 18. 5. 2023
0

Je mi líto, ale kterou databázi musím importovat? Otevřel jsem phpMyAdmin a potřebuji vložit soubor k importu, ale nerozumím kterému.

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 18. 5. 2023