Zákaz http, povolení pouze https

Vyřešeno441 zhlédnutíWebhostingHttps HTTPS na doméně podpora HTTPS
0

Dobrý den, nikde v nastavení wedosu jsem nenašel možnost zakázat http provoz na svém webu a povolit pouze https, případně přesměrovat http dotazy na https variantu. Je možné tohoto dosáhnout?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 23. 12. 2021
0
MB313456 19.86K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

ano, dosáhnout toho můžete. Máte-li na svém webhostingu aktivovánu podporu HTTPS a aktivní certifikát (např. Let’s Encrypt), je třeba ještě nastavit HTTPS na webu samotném:

  1. Většina redakčních systémů má ve svém nastavení adresu, kde přepisujete http na https. Pokud redakční systém nepoužíváte, tento krok přeskočte.
  2. Přístup přes HTTPS vynutíte úpravou souboru .htaccess ve složce www na webhostingu tím, že na začátek dokumentu, bezprostředně pod existující text RewriteEngine On, vložíte tento kód:

RewriteCond %{HTTPS} off 
RewriteRule (.*) https://%{SERVER_NAME}/$1 [R=301,L] 
Header set Content-Security-Policy "upgrade-insecure-requests;"

Je důležité, aby se tento kód prováděl jako první, proto dbejte na jeho správné umístění.

Více informací k nastavení HTTPS, včetně tipů pro úpravu adres běžných redakčních systémů, najdete v našem článku Základní nastavení HTTPS.

Role: Podpora
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 23. 12. 2021
0

Dobrý den, řešení pomohlo, děkuji. Mám ručně psaný web, ne redačkní systém, musel jsem tedy změnu provést přímo v souboru .htaccess

Role: Zákazník
MP287633 publikoval nový komentář 10. 10. 2021

Díky za reakci, vypadá to, že jsem tu odpověď napsal nesprávně. Upravil jsem postup, aby bylo jasnější, že je třeba provést obojí.

Nyní je to perfektně zřetelné, snad to pomůže i dalším. Díky.