Zakázán web

472 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

nějakou dobu mám na vašem webhostingu zakázaný web, ale nevím jak to nyní řešit. V sms zprávě mi od vás přišlo, že se na mých stránkách nachází podvodné stránky a v následující sms zprávě jsem již jen informována, že z bezpečnostních důvodů jste stránky odstavili.

Prosím o nějaké řešení situace. Stránky jsem měla pouze rozpracované, mělo to být portfolio. Jsem ochotná je udělat od začátku, když mi tam všechno smažete/vyresetujete, nevím… Bohužel v tomhle nejsem úplně odborník. WordPress si tam pak už zase nahodím sama.

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0
30.21K - WEDOS Internet, a.s. 3 Comments

Dobrý den,

kompletní smazání webhostignu lze provést:
– smazáním všech dat na FTP
– vytvořením adresářů www, tmp a session
– vytvořením .htaccess souboru do složky www, jeho plné znění je na konci článku http://kb.wedos.com/webhosting/samostatne-weby-aliasy.html
– případně také smazáním všech databází v zákaznické administraci (pozor, znovu je nebude možné se stejným názvem založit – můžete tedy i jen vymazat obsah přes http://pma.wedos.net)

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Pokusím se vám poradit s CMS.
odznačil odpověď jako nejlepší

Dobrý den,

myslíte, že by někdo z administrace Wedosu by mi mohl vše potřebné smazat a nastavit? V tomto se moc nevyznám a nerada bych něco pokazila. Původně jsem si u vás založila webhosting, doménu a přes vaši funkci automaticky nainstalovala wordpress.

Můžete mi s tím, prosím, pomoct?

Děkuji, TŠ.

Chcete tedy vše smazat a nainstalovat nový web? Pak nám prosím aktivujte v https://client.wedos.com/ v detailu webhostingu dočasný FTP účet na 7 dnů.

Ano a děkuji. Dočasný přístup vytvořen.

0
30.21K - WEDOS Internet, a.s. 3 Comments

Dobrý den,

podle kolegů byl na webhostingu umístěn phishingový kód. Je potřeba web vyčistit. Obvykle doporučujeme tento postup. Ideálně jej svěřte svému správci webů nebo nějakému odborníkovi na bezpečnost na webu.

1) zálohujte si veškerý obsah webhostingu.
2) vše z webhostingu smažte, obnovte jen základní adresářovou strukturu https://kb.wedos.com/cs/webhosting/zakladni-informace-webhosting/adresarova-struktura-webhostingu
3) nahrajte nový čistý WordPress v aktuální verzi
4) do souboru wp-config-sample.php vyplňte údaje databáze, stačí název DB, uživatelské jméno, heslo, adresu serveru a prefix tabulek (pokud je jiný než wp_), název souboru pak změňte na wp-config.php
5) ve /wp-admin si znovu nainstalujte čistou šablonu a všechny pluginy
6) z původních souborů nahrajte složku /wp-content/uploads, namátkově se ujistěte, že neobsahuje žádné podezřelé soubory s podivným kódem.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Pokusím se vám poradit s CMS.
publikoval nový komentář

Dobrý den,
to bylo právě to, co jsem nějak očekávala od vás jestli byste mi to mohli všechno smazat a nahodit do úplně původního stavu jako kdybych si koupila nový webhosting, kam si zase nahodím WP. Je to možné?

Mockrát děkuji,
Tereza Š.

Máte to vyčistěné. Můžete nahrát nový web.

Děkuji moc!

Kategorie